Dwie bolesne porażki koszykarzy Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko

red.
Początek rozgrywek nie jest najlepszy dla kibiców i zawodników Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko. Wszyscy jednak wierzą, że zła karta się odwróci.

Nie tak początek sezonu wyobrażali sobie kibice i koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko. Po pięciu kolejkach 1. ligi nasza drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, z jednym zwycięstwem na koncie. Warto jednak podkreślić, że terminarz w pierwszych meczach podopiecznych Jerzego Chudeusza, był niezwykle trudny.

W minioną środę drużyna z Kłodzka przegrała w starciu derbowym z Górnikiem trans.eu Wałbrzych 66:81. Katem naszego zespołu okazał się Krzysztof Jakóbczyk, który w sezonie 2008/2009 bronił barw kłodzkiego zespołu. Po odejściu z Zetkamy jego kariera nabrała tempa, co pozwoliło na spędzenie kilku sezonów w najwyższej polskiej lidze. W sobotnim meczu zaliczył na swoim koncie 33 punkty, trafiając na wyjątkowej skuteczności 70 proc. celnych rzutów za trzy punty (7/10).

Derbowe spotkanie pełne było błędów indywidualnych, a samą grę można nazwać jako „szarpaną”. W tych warunkach lepiej poradzili sobie przyjezdni, którzy już do przerwy wypracowali sobie siedmiopunktową przewagę. Choć Nysa próbowała doprowadzić do wyrównanej końcówki, ostatecznie to Górnik okazał się lepszy, czego dowodem była wysoko wygrana czwarta kwarta. W tym spotkaniu trener Chudeusz nie mógł skorzystać z Marcina Kowalskiego i Tomasza Madziara.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Górnik trans.eu Wałbrzych 66:81 (22:19, 13:23, 13:12, 18:27)

Nysa: Kutta 15, Nowicki 13, Bartkowiak 12, Tomczak 9, Zagórski 8, Weiss 3, Żeleźniak, Wojciechowski 4, Malesa 1.
Górnik: Jakóbczyk 33, Cechniak 12, Ratajczak 12, Pieloch 9, Zywert 5, Durski 4, Wróbel 2, Koperski 2, Glapiński 2.

W sobotnim starciu nasi koszykarze doznali upokarzającej porażki z Polfarmexem w Kutnie (67:102). O tak wysokim wyniku meczu po raz kolejny zadecydowała ostatnia kwarta, którą miejscowi wygrali aż 33:11. Martwi także słaba skuteczność trzech ważnych zawodników Nysy. Kutta, Weiss i Kowalski w całym meczu nie trafili ani razu do kosza rywali.

Polfarmex Kutno- Zetkama Doral Nysa Kłodzko 102:67 (22:18, 27:23, 20:15, 33:11)

Polfarmex: Majewski 31, Grochowski 19, Nowakowski 19, Krzywdziński 15, Poznański 11, Fiszer 5, Matyszkiewicz 2, Wiercioch 0. Nysa: Wojciechowski 13, Malesa 12, Zagórski 12, Bartkowiak 10, Nowicki 10, Tomczak 10, Kowalski 0, Kutta 0, Rogalewski 0, Weiss 0.

Kolejny mecz w Kłodzku zostanie rozegrany 2 listopada. Rywalem Zetkamy Doralu będzie zespół Biofarmu Basket Poznań