Festiwal nieskuteczności na korzyść Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko

red.
Koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko zakończyli serię trzech porażek z rzędu. Podopieczni Jerzego Chudeusza wygrali ostatni mecz w tym roku. To było niezwykle cenne zwycięstwo zawodników Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko. Nasi koszykarze ograli na własnym parkiecie GKS Tychy, choć przez 33 minuty czasy gry przegrywali. Niesamowita końcówka pozwoliła im ograć rywala 68:63.

Teraz zawodnikom Nysy w tabeli bliżej do miejsca premiującego awansem do fazy play-off, niż do tego zagrożonego spadkiem. Do ósmej pozycji gracze Chudeusza tracą zaledwie jeden punkt, co w praktyce jest tylko jednym wygranym meczem więcej od rywali. Nad ostatnią drużyną w tabeli koszykarze Zetkamy mają dwa punkty przewagi (dwa zwycięstwa).

Spotkanie z GKS-em fatalnie rozpoczęło się dla miejscowych. To tyszanie prowadzili grę i byli dużo skuteczniejsi. W efekcie czego ich przewaga wynosiła nawet 13 punktów. Nasi zawodnicy pudłowali w prostych sytuacjach, co przekładało się na dominację gości, którzy na przerwę schodzili z ośmiopunktową przewagą.

Karta odwróciła się pod koniec trzeciej kwarty. Kiedy wydawało się, że zawodnicy Jerzego Chudeusza są już na przysłowiowych deskach, mając 13 punktów straty do GKS-u, ich gra zdecydowanie uległa poprawie. Teraz to przyjezdni zaczęli pudłować w korzystnych sytuacjach. Gospodarze odrobili stratę. Czwartą kwartę rozpoczynali, przegrywając już tylko dwoma punktami. Koszykarze Zetkamy dopiero w drugiej połowie ostatniej części meczu wyszli na prowadzenie po dwóch celnych rzutach osobistych Karola Kutty. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt, a ostatnich pięć punktów, które zdecydowały o zwycięstwie miejscowych, rzucił doświadczony Marcin Kowalski.

ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO - GKS TYCHY 68:63 (18:22, 11:15, 20:14, 19:12)

Nysa: Kowalski 18, Kutta 12, Zagórski 10, Malesa 8, Wojciechowski 8, Nowicki 5, Tomczak 5, Weiss 2, Bartkowiak 0, Madziar 0. GKS: Jankowski 15, Kędel 10, Zmarlak 9, Krakowczyk 8, Wrona 6, Kulon 5, Majka 5, Woroniecki 5, Karpacz 0, Ziaja 0.