Formuła 1 w Warszawie! Odbyła się historyczna premiera

Materiał informacyjny PKN Orlen
Udostępnij:
22 lutego odbyła się transmisja live prawdziwej gratki dla wszystkich fanów Formuły 1. Dzięki PKN ORLEN, Polska była po raz pierwszy w historii gospodarzem światowej prezentacji bolidu. Dziś zespół Alfa Romeo Racing ORLEN zaprezentował model C41 i trójkę kierowców: Kimi Räikkönena, Antonio Giovinazziego i Roberta Kubicę.

Z okazji oficjalnej prezentacji bolidu w stolicy Polski pojawili się trzej kierowcy z ekipy Alfa Romeo: mistrz świata z 2007 r. Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi i Robert Kubica, który w zespole pełni funkcję kierowcy rezerwowego.

Zeszłoroczny, przerwany przez wybuch pandemii sezon ekipa zakończyła na ósmym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, jednak w tym roku Alfa Romeo Racing ORLEN ma apetyt na więcej – a ich główną bronią ma być nowy bolid C41. Wielkiej Brytanii.

Bolid zachwalał w tym tygodniu sam Antonio Giovanazzi w rozmowie z włoską Sky Sport 24: - Samochód jest naprawdę dobry, ale o tym będą mówić osiągi na torze. Mam nadzieję, że przyniesie nam sporo satysfakcji – deklarował.

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN w poprzednim bolidzie C39 w 2020 r. wziął udział w 17 weekendach wyścigowych. Zespół prowadzony przez Frederica Vasseura pojawił się w dwunastu krajach na dwóch kontynentach, zajmując na koniec sezonu ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Wideo

Materiał oryginalny: Formuła 1 w Warszawie! Odbyła się historyczna premiera - Polska Times

Dodaj ogłoszenie