Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał Astorię Bydgoszcz 76:66

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych rozprawili się u siebie z Eneą Astorią Bydgoszcz. Wałbrzyszanie wygrali gładko 76:66

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych rozprawili się u siebie z Eneą Astorią Bydgoszcz. Wałbrzyszanie co prawda wygrali tylko 76:66, ale przewaga z pewnością mogła być znacznie wyższa. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego byli po prostu wyraźnie lepsi od zespołu z Bydgoszczy.

Górnik Trans.eu prowadził od samego początku spotkania. Wałbrzyszanie pierwszą kwartę wygrali 19:15, a po drugiej części pojedynku było już 39:28. Był w tym czasie moment, że gospodarze wygrywali 18 punktami. Kiedy przed końcem drugiej odsłony Astoria odrobiła część strat, wielu kibiców zaczęło obawiać się, że goście mogą w kolejnych kwartach pójść za ciosem.

Tak się nie stało. Górnik Trans.eu trzecią część meczu wygrał 23:12 i na ostatnie 10. minut gry wychodził prowadząc 62:40. Po minucie gry przewaga wałbrzyszan urosła do 27. punktów. Stało się jasne, że zespół trenera Marcina Radomskiego takiej przewagi już nie roztrwoni. Tym bardziej, że goście nie mieli najlepszego dnia. Na przykład w całym spotkaniu trafili zaledwie 4 na 20 rzutów z dystansu. Przyznać trzeba, że nasi w tym elemencie byli niewiele lepsi – mieli 4 celne, na 18 prób, ale mieli też na koncie więcej zbiórek i mniej strat.
Górnik Trans.eu prawdopodobnie wygrałby różnicą ponad 20 punktów, gdyby trener nie dał w końcówce pograć zawodnikom z głębokich rezerw.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Enea Astoria Bydgoszcz 76:66 (19:15, 20:13, 23:12, 14:26).
Górnik Trans.eu Wałbrzych: Niedźwiedzki 25, Wróbel 13, Kruszczyński 11, Durski 6, Krzywdziński 6, Spała 6, Glapiński 4, Ratajczak 3, Jeziorowski 1, Makarczuk 1, Kłyż 0, Der 0.