Górnik Wałbrzych tylko zremisował u siebie z Nysą Kłodzko

Paweł Gołębiowski

Piłkarze IV-ligowego Górnika Wałbrzych zremisowali u siebie 1:1 z Nysą Kłodzko i stracili pozycję lidera tabeli (na rzecz Śląska II Wrocław).
Taki wynik jest sporą niespodzianką. Prowadzący dotąd w tabeli Górnik był faworytem i rzeczywiście miał w starciu z jedenastą ekipą w stawce, ogromną przewagę. Niewiele jednak z tego wynikało. Wałbrzyszanie nie radzili sobie z rozbijaniem defensywy, broniącej się całym zespołem Nysy, a do tego stracili bramkę w doliczonym czasie spotkania.
A to zaczęło się dla Górnika korzystnie. Od pierwszych minut miał zdecydowaną przewagę, a po tym jak w 10 minucie zawodnik Nysy, Bartosz Mróz, został ukarany czerwoną kartką, wałbrzyszanie prawie cały czas nie opuszczali połowy boiska gości. Ci ograniczali się do kontrataków, których było bardzo niewiele. Górnik objął prowadzenie dopiero w 83. minucie spotkania po golu, wprowadzonego na boisko w drugiej połowie juniora - Patryka Rękawka. Kiedy wydawało się, że gospodarze odniosą jednak wymęczone zwycięstwo, w doliczonym czasie gry, w 91. min. Nigeryjczyk Sule Ayinla pokonał Damiana Jaroszewskiego.

Górnik Wałbrzych - Nysa Kłodzko 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Rękawek (83), 1:1 Ayinla (91)
Górnik: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Smoczyk, Sawicki (Rękawek 73), Tragarz (Krawczyk 88), Oświęcimka, Chajewski, Wepa, Krzymiński, Rodziewicz (Jakacki 73)

W innych meczach: Polonia-Stal Świdnica - Sokół Marcinkowice 4:1, Polonia Trzebnica - Orzeł Prusice 2:1, Piast Żerniki (Wrocław) - Zjednoczeni Żarów 2:0, Piast Nowa Ruda - GKS Mirków/Długołęka 0:1, Orzeł Ząbkowice Śląskie - MKP Wołów 0:1, Sokół Wielka Lipa - Śląsk II Wrocław 0:1, Bielawianka Bielawa - Unia Bardo 2:5.
16. Zjednoczeni Żarów 11 1 12:47

W następnej kolejce (27 - 28 października) zagrają: Kłodzko - Bardo, Wrocław - Bielawa, Wołów - Wielka Lipa, Żarów - Nowa Ruda, Prusice - Żerniki (Wrocław), Marcinkowice - Trzebnica, Wałbrzych - Świdnica, Ząbkowice Śląskie -Mirków.