Karkonosze Jelenia Góra - MKS Szczawno-Zdrój 3:1

Artur Szałkowski
Na tarczy wracają z Jeleniej Góry do uzdrowiska piłkarze MKS-u, którzy przegrali mecz z sąsiadem z tabeli.

Myśląc o realnym utrzymaniu się w IV lidze, piłkarze MKS Szczawno-Zdrój musieli wygrać lub co najmniej zremisować mecz z Karkonoszami. Przed tym spotkaniem obie drużyny z równą ilością punktów znajdowały się w strefie spadkowej. Początek meczu należał do piłkarzy z uzdrowiska, którzy w 22 minucie po golu Wojtarowicza objęli prowadzenie. Niestety jeszcze przed przerwą jeleniogórzanie, nie tylko wyrównali, ale również przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wyrównującego gola dla Karkonoszy strzelił Kotarba, a później dwa celne trafienia dołożył Durlak. Po XIX kolejkach drużyna MKS Szczawno-Zdrój z dorobkiem 16 punktów, zamykają tabelę IV ligi dolnośląskiej. Kolejny mecz piłkarze z uzdrowiska zagrają za tydzień u siebie z Orkanem Szczedrzykowice. Drużyna ta sąsiaduje w tabeli z MKS. Dlatego drużyna ze Szczawna-Zdroju, chcąc utrzymać się w IV lidze, ten mecz po prostu musi wygrać.