Kłodzko: Bouffier wygrał 20 Rajd Dolnośląski

PG
Dzięki zwycięstwu Francuz „wskoczył" na podium klasyfikacji generalnek mistrzostw Polski, spychając na czwarte miejsce Tomasza Kuchara.

Trzykrotny mistrz Polski, Francuz Bryan Bouffier jadący z pilotem Xavierem Panserim Peugeotem 207 S2000 wygrał rozgrywany w okolicach Kłodzka 20 Rajd Dolnośląski. Zawody były ostatnią edycją tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dzięki zwycięstwu w tej imprezie Bouffier zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji mistrzostw. Na wyższą pozycję nie miał już szans. Zapewnił je sobie bowiem wcześniej Kajetan Kajetanowicz. Także wicemistrzostwo było już zarezerwowane dla Michała Sołowowa, który zrezygnował ze startu w Kłodzku bo przygotowuje się do startu zbliżających się edycjach mistrzostw Europy. - To był świetny rajd. Jestem bardzo zadowolony. Było dużo ciśnienia, bo przez cały czas było ciasno. Rywale jechali szybko, zwłaszcza Kajto, ale też Leszek i Tomek – mówił zadowolony zwycięzca. Startujący w Subaru Impreza Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem ukończyli 20 Rajd Dolnośląski na drugim miejscu. Wygrali prolog na ulicach Kłodzka, ale później na trudnych trasach 20 Rajdu Dolnośląskiego dominował już Bouffier. Trzecia pozycja w rajdzie przypadła Leszkowi Kuzajowi jadącemu Skodą Fabią S2000, a czwarte miejsce zajął Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000). Kuchar, któremu w ostatnim dniu imprezy „nawalił” samochód i w „Dolnośląskim” stracił trzecią pozycję w generalnej klasyfikacji RSMP na rzecz Bouffiera był na mecie niepocieszony. - Chcę zapomnieć o tym sezonie. Był dla mnie dramatycznie ciężki. Czuję się jak po nokaucie – mówił na mecie. Podczas 20 Rajdu Dolnośląskiego rozegrano też dwie rundy Rajdowego Pucharu Polski. W tej drugiej lidze rajdowej najlepiej spisał się Paweł Hankiewicz pilotowany przez swoja żonę – Agnieszkę Hankiewicz. Jadący Citroenem C2 VTS kierowca wygrał obie rundy RPP.

Jak postępować w przypadku zdarzenia lub wypadku drogowego.