Zdaniem komendanta Piotra Dróżdża, sposób, w jaki dokonano zmiany napisu, był bardzo niestosowny. Dlatego napisał w tej sprawie oficjalne pismo do burmistrza Bogusława Szpytmy. Straż graniczna jest jednym z fundatorów tablicy.
- Komendant rozważa możliwość przejęcia pamiątkowej płyty i umieszczenia jej w Izbie Pamięci znajdującej się na terenie komendy oddziału - mówi Bartosz Deron z SOSG w Kłodzku. Tablicę, wokół której jest dzisiaj tyle szumu, umieszczono 10 lat temu na ratuszu w 60. rocznicę tragicznych wydarzeń w Katyniu. Władze Kłodzka postanowiły pamiątkową płytę odnowić. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oprócz oczyszczenia tablicy dokonano też zmiany napisu. Zmieniona została data, która sugeruje, że tablica została ufundowana w tym roku i to wyłącznie przez mieszkańców Kłodzka. Tymczasem lista fundatorów sprzed 10 lat jest długa.
- Tablica musiała być poddana renowacji i odbyło się to z poszanowaniem obowiązujących zasad. Przy tej okazji postanowiliśmy uaktualnić datę. To wszystko - tłumaczy sekretarz Marcin Nowakowski.
10 - tyle lat temu umieszczono tablicę upamiętniającą 60. rocznicę zbrodni katyńskie.
70 - taka liczba (rocznica zbrodni) pojawiła się na tablicy, co sugeruje, że jest ona nowa
Żłobki tylko dla szczepionych