Kłodzko: Mistrz wśród policjantów

WEN
Asp. sztab. Andrzej Juszczak z kłodzkiej policji zdobył dwa srebrne medale na corocznych Otwartych Mistrzostwach Policji w Pływaniu, zorganizowanych w miniony weekend w Szczytnie.

W zawodach uczestniczyło 130 zawodników z całej Polski. Wśród nich policjanci, strażacy, pogranicznicy i strażnicy więzienni. Andrzej Juszczak zdobył srebrne medale na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz na dystansie 50 m w stylu dowolnym.
Andrzej Juszczak od 20-stu lat służy w policji. Obecnie jest technikiem kryminalistyki w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Posiada na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych , a także sportowych. W 2006 roku w Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym zdobył I miejsce . W lipcu ubiegłego roku, na VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu zdobył II miejsce na dystansie 3000 m. Natomiast w tym roku Andrzej Juszczak w Kiekrzu zdobył złoty medal.