Klub lekkoatletyczny "Ziemia Kłodzka" z sukcesami

Bartosz Ogrodnik
użyczone
We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych oraz Zawody wojewódzkie Lekkoatletyka dla każdego! w biegach przełajowych. W obu imprezach wzięło udział 4 zawodników klubu Ziemia Kłodzka, z czego aż trójka stawała na podium.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska wystąpiła powracająca po kontuzji Aleksandra Chudyk. Z czasem 17:01.6 zdobyła brązowy medal na dystansie 4000 metrów w kategorii juniorek młodszych.

W zawodach wojewódzkich Lekkoatletyka dla każdego! w kategorii chłopców z rocznika 2006 zwyciężył rewelacyjny Tomasz Piękoś, który w biegu na dystansie 600 m osiągnął czas 2 minut 11 sekund i jednej dziesiątej sekundy. Brązowy medal na tym samym dystansie zdobył Jonasz Lewandowski (czas 2:20.0).

W biegu dziewcząt na tych samych zawodach i w tej samej kategorii wiekowej dobre dziewiąte miejsce zajęła Amelia Hausler.