Kolejna porażka koszykarzy Zetkamy Doralu Nysa Kłodzko. Tym razem lepsza Obra Kościan

Damian Bednarz
Zetkama Doral Nysa Kłodzko przegrała we własnej hali z Obrą Kościan
Zetkama Doral Nysa Kłodzko przegrała we własnej hali z Obrą Kościan Maciej Sergel
Piątej porażki z rzędu doznali zawodnicy Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko. Podopieczni Rafała Wojciechowskiego ulegli na własnym parkiecie Obrze Kościan.

Już od początku sobotniego spotkania było jasne, że przed miejscowymi stoi tego dnia nie lada wyzwanie. Obra Kościan, która znajduje się w czołówce ligi, od pierwszych chwil narzuciła swój styl gry i szybko wyszła na prowadzenie 9:0. Pierwsze punkty dla Zetkamy były udziałem Mateusza Podejki, który trafił do kosza zza linii oznaczającej rzut trzy punktowy. Ta kwarta była popisem siły Obry, która osiągnęła piętnastopunktową przewagę na jej zakończeniu.

Nie za wiele zmieniło się w drugiej odsłonie, w której to koszykarze z Kościana ciągle dominowali, osiągając swoją najwyższą przewagę w tym spotkaniu, która wyniosła aż 23 punkty. Co prawda od tej pory nieznacznie lepiej zaczęli grać miejscowi, co pozwoliło im wygrać drugą kwartę różnicą czterech punktów, jednak wciąż to było za mało. Obra była lepsza w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła: skuteczniej rzucała, zdecydowanie lepiej zbierała piłki z tablic i lepiej wykorzystywała rzuty wolne. Na domiar złego wysocy gracze dużo lepiej radzili sobie w "pomalowanym", skąd rzucili niemal połowę wszystkich punktów zespołu. Zetkama tego dnia nie miała argumentów na przełamanie dominacji przyjezdnych.

Wyrównane trzecia i czwarta kwarta nie zniwelowały jednak przewagi Obry. Najlepszy w zespole gospodarzy był zdobywca 15 punktów Łukasz Makarczuk. Dwucyfrową liczbę punktów rzucili także: Patryk Zenner i Maciej Rzechtalski.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Basket Club Obra Kościan 71:87 (11:26, 22:18, 19:22, 19:21)

Skład i punkty: Makarczuk 15 (2×3), Zenner 12 (3×3), Rzechtalski 11 (2×3), Podejko 8 (1×3, 6 zb.), Niziński 7, Weiss 5 (1x3, 6 zb.), Kaczuga 5, Kurowski 4, Bernecki 3 (1×3), Ptaszyński 1, Wojciechowski, Tkaczyk

Już w najbliższą sobotę zawodnicy z Kłodzka poszukają przełamania w Siechnicach. Ich rywalem będzie drużyna beniaminka - CM Magnolia KKS Siechnice. Mecz rozpocznie się o godzinie 14.