Kolejną porażkę ponieśli siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych. Tym razem przegrali z KPS-em Siedlce

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Kolejną porażkę ponieśli siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych. Tym razem w zaległym meczu, u siebie, z KPS-em Siedlce przegrali 2:3.

Nasz mistrz I ligi z ubiegłego sezonu, przed bieżącymi rozgrywkami niemal całkowicie zmienił skład i widać, że ciągle nie może się po tym pozbierać. Victoria PWSZ zajmuje miejsce w dole tabeli, zwycięża bardzo rzadko i odrobienie strat nawet do środka stawki może okazać się bardzo trudne. W meczu z KPS-em Siedlce ekipa trenera Krzysztofa Janczaka grała nawet nieźle, ale zawodziła w ważnych momentach spotkania. W pierwszym secie wałbrzyszanie prowadzili na przykład 24:20, a ostatecznie przegrali 26:28. Drugą partię wygrali 25:23, a w trzeciej lepsi byli goście 25:22. W efekcie KPS prowadził wtedy 2:1 w setach. Siatkarze Victorii PWSZ w czwartej partii uciekli jeszcze przed porażką i zwyciężyli 25:17. W tie-breaku lepsza była jednaj drużyna z Siedlec. Wygrała 16:14, a cały mecz 3:2. Następny mecz wałbrzyszanie rozegrają w Krakowie z silnym AGH i trudno im będzie zdobyć tam punkty.

Victoria PWSZ Wałbrzych – KPS Siedlce 2:3 (26:28, 25:23, 22:25, 25:17, 14:16)