Kolejny młody sportowiec nagrodzony. Daniel Mrozek to nadzieja olimpijska

Damian Bednarz
Kolejny młody sportowiec z powiatu kłodzkiego został nagrodzony przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Tym razem był to Daniel Mrozek, któremu w imieniu starosty Awiżenia nagrodę wręczył Piotr Marchewka.

W spotkaniu udział również wzięli, Violetta Mrozek - mama sportowca, Rafał Olecha - dyrektor szkoły, do której Daniel uczęszcza oraz Andrzej Krawiec - pracownik Wydziału rozwoju, promocji
i kultury. Daniel jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku, zawodnikiem WKS-u Śląsk Wrocław w strzelectwie sportowym TRAP, czyli strzelaniu do rzutków. Swoją pasję rozwija od 8. roku życia, a jego marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia, wyznaczony cel jest w zasięgu zawodnika. Daniel Mrozek w 2020 otrzymał powołanie do kadry narodowej, w sierpniu wygrał zawody Nadziei Olimpijskich w Brnie (Czechy), pokonując najlepszych zawodników kadry czeskiej i słowackiej. 12 września 2020 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w Trapie.

Ustanowił również trzy nowe rekordy Polski podczas Pucharu Prezesa PZSS, II Rundy Pucharu Polski i Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Został najlepszym zawodnikiem Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 30 stycznia br. we Wrocławiu, odbyła się gala wręczenia nagród Najlepszego Zawodnika Roku 2020.
Daniel Mrozek odebrał dwa krążki za Najlepszego Zawodnika w kategorii Junior Młodszy Trap 100 i Junior Trap 125. Natomiast z rąk Renaty Mauer i prezesa PZSS Tomasza Kwietnia odebrał nagrodę specjalną - statuetkę Champion Roku 2020.