Koszykarze Dorala Nysy Kłodzko wygrali na wyjeździe z Mickiewiczem Katowice

Paweł Gołębiowski
Janusz Wójtowicz
Koszykarze Dorala Nysy Kłodzko wygrali w Katowicach 82:64 z tamtejszym Mickiewiczem. Było to drugie w tym roku zwycięstwo coraz lepiej spisujących się podopiecznych trenera Marcina Radomskiego.

Koszykarze Dorala Nysy Kłodzko wygrali w Katowicach 82:64 z tamtejszym Mickiewiczem. Było to drugie w tym roku zwycięstwo coraz lepiej spisujących się podopiecznych trenera Marcina Radomskiego. Mecz w Katowicach zaczął się co prawda od prowadzenia gospodarzy 9:2, ale z czasem zespół z Kłodzka zaczął przejmować inicjatywę i po pierwszej kwarcie prowadził 17:13. Doralowcy grali dobrze w ataku i obronie i ich przewaga rosła z kwarty na kwartę. Na ostatnie 10. minut wychodzili prowadząc 63:49 i spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W następnej kolejce Doral Nysa zmierzy się w sobotę, 25 stycznia u siebie z Albą Chorzów.

KKS Mickiewicz Romus Katowice - Doral Nysa Kłodzko 64 : 82 (13:17, 24:25, 12:21, 15:19)

Doral Nysa: Lepczyński 23 (4x4), Bartkowiak 20, Lipiński 13, Kowalski 8 (2x3), Weiss 7 (1x3), Wojciechowski 7, Gadomski 4, Cieśla 0, Poręba 0.

Mickiewicz: Jurczyński 14 (2x3) , Paszek 13 (3x3), Pietryga 11(1x3), Migała 9, Jagieła 8 (1x3), Wołk-Jankowski 4, Gospodarek 2, Moralewicz 2, Kosmowski 1.