Koszykarze Dorala Nysy pokonali wysoko AZs Częstochowa

Paweł GołębiowskiZaktualizowano
Koszykarze II-ligowego Dorala Nysy Kłodzko pokonali na swoim parkiecie 82:61 (23:15, 17:13, 23:9, 19:24) zespół AZS-u Politechniki Częstochowa.

Koszykarze II-ligowego Dorala Nysy Kłodzko pokonali na swoim parkiecie 82:61 (23:15, 17:13, 23:9, 19:24) zespół AZS-u Politechniki Częstochowa. To zwycięstwo jest dla ekipy z Kłodzka bardzo ważne. Przyszło po dwóch słabszych, przegranych meczach. Dzięki wygranej zawodnicy Dorala Nysy powinni „podreperować się” psychicznie.
Zespół z Częstochowy to jedna z najsłabszych ekip II ligi i widać to było na parkiecie. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili 23:25, po drugiej było już 40:28 dla Dorala Nysy. W trzeciej odsłonie podopieczni trenera, Marcina Radomskiego „dobili” rywali i na ostatnie 10. minut wychodzili prowadząc 63:37. W ostatniej kwarcie mogli już sobie pozwolić na pewne rozluźnienie i goście minimalnie zmniejszyli straty.
W następnej kolejce, 7 grudnia Doral Nysa zagra na wyjeździe z zespołem AZS AWF Katowice.

Doral Nysa Kłodzko - AZS Politechnika Częstochowa 82 : 61(23:15, 17:13, 23:9, 19:24)

Doral Nysa: .Weiss 20(1x3), Bartkowiak 18, Cieśla 9(3x3), Kowalski 7, Lepczyński 6, Lipiński 6, Wojciechowski 6, Gadomski 4, Rawdański 3(1x3), Misiaszek 2, Ratajczak 1.
AZS: Klocek 24(2x3), Nogalski 11(3x3),Kozioł 7, Bluma 6, Rynkiewicz 6, Bielecki 3, Saran 2, Dąbrowski 2.