Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud wygrali dziewiąty mecz w sezonie i bez porażki są liderem

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali MKS Sokół Marbo Miedzychód, a Doral Zetkama Nysa rozprawił się z Rawią Rawag Rawicz.

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych mają za sobą dwa trudne, ale zwycięskie mecze. Najpierw pokonali w hali Aqua-Zdroju 69:64 Doral Zetkamę Nysę Kłodzko. Był to mecz na szczycie II ligi, pojedynek zespołów, które wcześniej w bieżącym sezonie nie doznały jeszcze porażki i przewodziły w stawce. Po nim to wałbrzyszanie zostali samodzielnym liderem tabeli. W ostatniej kolejce utrzymali tę pozycję wygrywając w dawnej hali OSiR-u przy ul. Wysockiego 70:63 z MKS-em Sokołem Marbo Miedzychód. Mecz derbowy Górnika Trans.eu TWS Mazbud z Doralem Zetkamą Nysą Kłodzko stał na przeciętnym poziomie, ale mocji w nim nie brakowało. Sporo nerwów kosztował też kibiców pojedynek wałbrzyszan z drużyną z Międzychodu. Grali ostatni raz w hali przy ul. Wysockiego przed czekającym ją remontem. Lepiej zaczęli tam pojedynek goście. Sokół w pierwszej kwarcie prowadził niemal cały czas i wygrał ją 18:15.
Jednak druga odsłona była w wykonaniu Górnika Trens.eu TWS Mazbud najlepsza. W zespole z Wałbrzycha skuteczny był w tych 10. minutach zwłaszcza Rafał Niesobski i gospodarze na długą przerwę schodzili wygrywając 39:33. Po zmianie stron drużyna z Międzychodu starała się odrobić straty i na około 2 minuty przed końcem meczu przegrywała już tylko 63:67. Wałbrzyszanie podobnie jak w pojedynku z Doralem Zetkamą Nysą zdołali jednak utrzymać niewielką przewagę do ostatniego gwizdka sędziego.
Takich emocji nie było o ostatnim meczu ekipy z Kłodzka. Być może „podrażniona” trochę porażką w Wałbrzychu rozprawiła się i siebie 110:83 Rawią Rawag Rawicz.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – Sokół Marbo Międzychód 70:63 (15:18, 24:15, 15:17, 16:13)
Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Niesobski 29, Glapiński 11, Krzymiński 7, Niedźwiedzki 7, Stochmiałek 6, Rzeszowski 4, Józefowicz 3, Suchodolski 2, Iwański 1, Myślak 0, Borzemski 0.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Rawia Rawag Rawicz 110 : 83 (26:20, 23:22, 29:14, 32:27)
Doral Zetkama Nysa: Wojciechowski 24, Kucia 21, Weiss 20, Lepczyński 10, Kowalski 9, Płatek 9, Lipińśki 6, Barkowiak 8, Czaplicki 3.