Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali w Kutnie 77:73

Paweł Gołębiowski
Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali w Kutnie 77:73

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 77:73 silny Polfarmex Kutno. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w bieżącym sezonie, naszego beniaminka I ligi.

Wałbrzyszanie zrehabilitowali się częściowo za porażkę sprzed tygodnia, kiedy ulegli u siebie 62:82 drużynie Rawlplug Sokół Łańcut, liderowi tabeli. Dotkliwa była wtedy właściwie nie sama porażka, ale styl w jakim została poniesiona. Zawodnicy trenera Marcina Radomskiego mieli olbrzymie problemy z trafianiem nie tylko z dystansu, ale nawet z linii rzutów osobistych. W Kutnie to Górnik Trans.eu był skuteczniejszy od gospodarzy. Wałbrzyszanie trafili 8 na 16 rzutów za trzy punkty, a gospodarze 8 na 23. Nasi zaliczyli też w sumie 39 zbiorek, przy zaledwie 26 Polfarmexu. Sam Piotr Niedźwiedzki zebrał piłkę z obydwu tablic aż 18 razy, i do tego dołożył 30 punktów.
Górnik Trans.eu na ostatnie 10. minut spotkania wychodził przegrywając 50:60. Czwarta kwarta należała jednak do ekipy trenera Radomskiego. Wałbrzyszanie doprowadzili do remisu 64:64 na 4,22 min. przed końcem spotkania i końcówkę pojedynku rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Polfarmex Kutno - Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:77 (22:15, 14:18, 24:17, 13:27).

Niedźwiedzki 30, Kruszczyński 15, Wróbel 14, Der 6, Spała 5, Durski 4, Glapiński 3, Krzywdziński 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0