Koszykarze Górnika Trans.eu wracają z Krakowa z tarczą

Paweł Gołębiowski
Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Brawo Górnik Trans.eu. Nasi koszykarze wracają z Krakowa z tarczą

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali na wyjeździe 73:68 z AZS-em AGH Kraków. Był to mecz kończący dwunastą kolejkę I ligi. AZS AGH wygrał pierwszą kwartę tego spotkania 24:17, ale wałbrzyszanie szybko pokazali, że zamierzają w tym pojedynku powalczyć o zwycięstwo. W drugiej kwarcie gonili rywali i na 1,34 min. przed końcem tej części spotkania, po celnym rzucie za 3 punkty Rafała Glapińskiego wyszli na prowadzenie 33:32. Druga kwarta zakończyła się takim wynikiem. Zatem goście wygrali ją 16:8, a po 20. minutach w ich szeregach największą zdobycz punktową mieli: Piotr Niedźwiedzki i Rafał Glapiński – po 8 pkt.
Krakowianie zorientowali się, że zwycięstwo wymyka im się z rąk i w trzeciej odsłonie mocno walczyli. W efekcie w tej części gry, prowadzenie często zmieniało się, ale po 30. minutach to AZS AGH prowadził 54:53. Na początku ostatniej odsłony zwiększyli przewagę na 58:53, ale odpowiedź Górnika Trans.eu była błyskawiczna. Końcówka spotkania należała do wałbrzyszan, a bardzo dobrze w tym czasie spisywał się Hubert Kruszczyński, który zdobył kilka ważnych punktów. Po jego trafieniach Górnik Trans.eu ze stanu 63:63, wyszedł na prowadzenie 70:63 (na 49 sekund przed końcem meczu). Ekipa trenera Marcina Radomskiego nie dała już sobie odebrać przewagi i zwycięstwa.

AZS AGH Kraków - Górnik Trans.eu Wałbrzych 68:73 (24:17, 8:16, 22:20, 14:20)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 16, Niedźwiedzki 14, Wróbel 9, Glapiński 8, Ratajczak 8, Der 7, Durski 6, Spała 5, Krzywdziński 0.

W pozostałych meczach kolejki:

Polfarmex Kutno – WKK Wrocław 82:69, Jamalex Polonia 1912 Leszno – Rawlplug Sokół Łańcut 85:74, Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Enea Astoria Bydgoszcz 87:88, GKS Tychy – Pogoń Prudnik 91:68, Energa Kotwica Kołobrzeg – SKK Siedlce 98:93, KS Księżak Syntex Łowicz – Biofarm Basket Poznań 85:82, FutureNet Śląsk Wrocław – STK Czarni Słupsk 96:83,