Koszykarze Zetkamy wygrali z Zastalem II Zielona Góra, choć gra nie zachwyciła

Damian Bednarz
Koszykarze Zetkamy La Nonna Doral Kłodzko wygrali swój 11. mecz w tym sezonie 2. ligi mężczyzn. W sobotnim spotkaniu ich rywalem była ostatnia drużyna w tabeli i wydawać się mogło, że będzie to łatwe spotkanie. Tak jednak nie było...

Do końca sezonu pozostały graczom Wojciechowskiego jeszcze trzy mecze. Już w najbliższą środę podejmą oni na własnym pakiecie AZS Basket Nysa (godz. 19), w sobotę wyjadą do Ostrowa Wielkopolskiego, a ostatnie spotkanie zostanie rozegrane w Kłodzku 23 marca z WKK II Wrocław. Zetkama zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli i chcąc myśleć o awansie do fazy play-off nie może już sobie pozwolić na żadne potknięcie. Co więcej, gracze z Kłodzka muszą liczyć, że znajdujące się przed nimi w tabeli Obra Kościan i Team-Plast Oleśnica przegrają swoje mecze (w przypadku Oleśnicy może to być jedno spotkanie z dwóch, grają z Prudnikiem i Żarami, Obra musi przegrać trzy pozostałe mecze).

Tylko w takim wypadku zawodnikom Rafała Wojciechowskiego udałoby się awansować do play-offów. A szansa na grę w tych rozgrywkach omal nie została zaprzepaszczona w sobotnim spotkaniu z Zastalem II Zielona Góra. Zetkama zagrała bardzo słabe spotkanie, na przestrzeni całego meczu grając bardzo nierówno, pudłując w prostych sytuacjach i popełniając niewymuszone błędy w ataku. Jeszcze w pierwszej kwarcie kłodzczanie wyszli na prowadzenie, które niestety stracili w końcówce drugiej kwarty i na przerwę to przyjezdni schodzili z jednopunktową przewagą.

Trzecia odsłona meczu ponownie należała do Zetkamy, która po serii punktów odskoczyła rywalom z Zielonej Góry i kiedy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się spokojnym zwycięstwem, w końcówce spotkania Zastal znów się przebudził, niwelując straty do zaledwie dwóch punktów na 16 sekund przed końcem. Podopieczni trenera Dawida Mazura zmuszeni byli wówczas faulować koszykarzy z Kłodzka, żeby spróbować po niecelnych rzutach osobistych odzyskać piłkę, jednak na szczęście dla miejscowych faulowany Rafał Wojciechowski wykorzystał dwa rzuty i ustalił wynik mecz na 72:68.

Zetkama La Nonna Doral Kłodzko- SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 72:68 (23:18, 11:17, 21:12, 17:21)

Skład i punkty: Wojciechowski 28 (1x3, 8 zb., 6 as.), Makarczuk 14 (2×3), Weiss 11 (1x3, 10 zb., 5 as.), Szymański 6 (2×3), Kurowski 6 (2×3), Zenner 4 (1×3), Szczecina 2, Kaczuga 1, Ptaszyński i Tkaczyk nie grali