Marek Swoboda wygrał Sudecką Setkę

PG
W zawodach wystartowało ponad 160 biegaczy.

Wałbrzyszanin, Marek Swoboda wygrał tegoroczną, XXIII Sudecką Setkę. Pokonał on nocą w górach, dystans 100 kilometrów w czasie 9 godzin 10 minut i 33 sekund. W biegu rozgrywanym w okolicach Boguszowa-Gorców wzięło w tym roku udział ponad 160 osób. Przyjechali tu z całego niemal kraju. Wyruszyli na trasę o godzinie 22 z boguszowskiego rynku. Towarzyszył im głośny doping kibiców i fajerwerki. – Startujemy w tej imprezie pierwszy raz, ale nie obawiamy się niczego. Ani złej pogody, ani zmęczenia – mówili na starcie Jacek Chmielewski z Konstancina Jeziornej i Waldemar Wielewski z Gdańska. Później już jednak oni i pozostali uczestnicy zmagali się z morderczym dystansem i własną słabością. A lekko nie było, bo w nocy spadła temperatura i padał deszcz. – Ciężko było biec 12 kilometrów w mokrych butach – mówił na mecie Marcin Pawłowski ze Złotoryi. Kiedy tam się zjawił nie było jednak po nim widać wielkiego zmęczenia. Podobnie jak po większości zawodniczek i zawodników. . – To tylko tak się wydaje. Około 55 kilometra przechodziłem kryzys i myślałem już, że się wycofam. Odpocząłem jednak chwilę i później było znacznie lepiej. Zdołałem jeszcze wyprzedzić kilkanaście osób – dodawał Pawłowski, który ostatecznie zajął szóstą pozycję.
Tuż za Markiem Swobodą uplasował się Tomasz Baranow z Platerowa, a trzeci był Ukrainiec, Rusłan Kandyda. Najlepsza z pań, Iwona Surosz z Leżajska była trzynasta. Druga wśród kobiet, które przebiegły 100 kilometrów była Agnieszka Mizera z Wrocławia (zajęła 18 miejsce w klasyfikacji generalnej), a trzecia w klasyfikacji kobiet była Żaneta Bogdał (28 w „generalce”).