Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym: pierwsze mecze sióstr Węgrzyn

Bartosz Ogrodnik
Dziś w Wałbrzychu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym. Udział w nich biorą siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn z MLKS UKS Śnieżnik Stronie Śląskie/Lądek-Zdrój. Niestety, jedna z nich musiała pożegnać się z turniejem.

W piątek odbywają się mecze faz eliminacyjnych. W 1/32 turnieju Anna Węgrzyn błysnęła formą i pewnie pokonała Kingę Falarz z MKS Jedynka Łódź. 15-latka z Trzebieszowic wygrała 4:0 w setach do 7, 4, 4 i 6. Niestety, swój mecz przegrała Katarzyna Węgrzyn, która trafiła na bardzo doświadczoną Kingę Stefańską, dwukrotną mistrzynię Polski. Zawodniczka KST SPAR Zamka Tarnobrzeg wygrała 4:0 - sety do 8, 9, 5 i 10.

Mimo porażki, zadowolony z postawy Katarzyny Węgrzyn jest jej trener, Leszek Kawa: - Niestety trafiła na bardzo silną rywalkę. Poprzedni mecz między nimi był bardziej wyrównany. Wpływ na grę Kasi miała na pewno grypa, którą ostatnio przechodziła. Uważam jednak, że na tle Kingi Stefańskiej zaprezentowała się bardzo dobrze. O grze Anny Węgrzyn trener powiedział: - Ania była faworytką, ale Kinga Falarz to zawsze przeciwniczka niewygodna. Na szczęście, mecz był bardzo jednostronny. Teraz moją zawodniczkę czeka bardzo ciekawy pojedynek - mówi Leszek Kawa.

W kolejnej rundzie Anna Węgrzyn zmierzy się bowiem z Darią Łuczakowską, doświadczoną reprezentantką klubu KU AZS UE Wrocław. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 14.15. Wynik spotkania oczywiście na naszej stronie.