Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Naturalny krem do twarzy - warto czy nie warto?

AM
Skóra to najefektywniejszy płaszcz ochronny naszego organizmu. Chroni nas przed środowiskiem zewnętrznym, dlatego, że jej przepuszczalność jest ograniczona. Zakładanie, że każdy kosmetyk wchłania się w 100% w skórę jest błędem.

Krem do twarzy ma nie tylko pielęgnować naszą skórę, ale także jak najdłużej utrzymać jej nawilżenie i wzmocnić płaszcz hydrolipidowy, który znajduje się w zewnętrznej warstwie naskórka.

Jak działa krem do twarzy?

Cienka warstwa kremu do twarzy wchłania się nawet do 30 minut. W ciągu pierwszych 10 minut odparowywuje większość wody. Następnie rozpoczyna się penetracja skóry przez zawarte w kosmetyku substancje aktywne. Skuteczność działania składników aktywnych zależy głównie od wielkości cząsteczek danej substancji jak i jej cech fizycznych i chemicznych.

Pytając konsumentów czy dobry krem do twarzy powinien się zupełnie wchłaniać w skórę zapewne większość odpowie, że tak. Niestety, nie jest to gwarantem skuteczności kosmetyku. Skuteczny krem do twarzy powinien zawierać składniki (np. naturalne oleje), które pozostawiają na skórze tzw. film ochronny. Dzięki temu woda z naskórka nie odparowuje, a nasza cera pozostaje w dobrej kondycji. Pamiętasz, jak w szkole uczyli nas, że skóra zbudowana jest z naskórka i skóry właściwej? Naskórek składa się z 4 warstw, które są jak punkt kontrolny dla składników przenikających z kremu do twarzy. Nie wszystkie substancje zdołają przejść przez tą barierę.

Kiedy krem naprawdę działa?

Czy krem pozytywnie działa na naszą cerę możemy stwierdzić po około 4-5 tygodniach regularnego stosowania. Jeśli po zakupie nowego kremu nie widzisz efektu “wow” po paru dniach, nie zrażaj się i daj mu szansę. Cera potrzebuje czasu, aby przywyknąć do nowych składników. Krem do twarzy należy odstawić tylko w przypadku reakcji alergicznej lub utrzymującego się podrażnienia. Jest to istotna informacja w przypadku cer nadreaktywnych na określone składniki.

Co w składzie ma dobry krem?

Zadaniem dobrego kremu do twarzy jest optymalne nawilżenie cery. Warto zwrócić uwagę czy w skład kremu wchodzą takie składniki nawilżające jak ekstrakty roślinne czy kwas hialuronowy. Naturalny krem do twarzy posiada także cenne kwasy tłuszczowe pochodzące z olejów roślinnych. Naturalne oleje i skwalan uszczelniają przestrzeń międzykomórkową skóry i działają odżywczo. Świetnie zatrzymują wilgoć w naskórku co ma przełożenie na zdrowy i młody wygląd skóry.

Jak dobrać krem do twarzy?

Mimo, że kremy do twarzy często podzielone są nie tylko ze względu na typ cery, ale także wiek warto dobrać krem do potrzeb skóry. Cery suche i dojrzałe oprócz nawilżenia wymagają także natłuszczenia. Tutaj warto sięgać po kremy zawierające naturalne emolienty np. olej arganowy. Cery tłuste i mieszane z przyjemnością przyjmą naturalny krem nawilżający.
Latem świetnie sprawdzają się kremy o lekkiej konsystencji, natomiast w okresie zimowym możemy sięgać po kremy o bardziej treściwej konsystencji lub do pielęgnacji włączyć naturalny olejek do twarzy.

Ważnym argumentem w wyborze produktu jest skład kremu. Naturalne kremy powinny być bogate w aktywne składniki pochodzenia roślinnego dobrze tolerowane przez skórę. Zawierają delikatne konserwanty i są pozbawione sztucznych barwników. Naturalne kremy nie zawierają w składzie kontrowersyjnych parabenów, parafiny i silikonów.

Istotne jest także opakowania kosmetyku. Kremy do twarzy w tubkach lub opakowaniach typu airless skutecznie zabezpieczają kosmetyk przed zepsuciem, a składniki aktywne będą dłużej działać niż w kremie zapakowanym w słoiczek.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AVEBIO

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto