Niesamowite siostry Węgrzyn. Kolejne medale!

Bartosz Ogrodnik
pzts.pl
W Cetniewie odbyło się ITTF Premium Junior Circuit Polish Open, w którym rywalizowało mnóstwo zawodników i zawodniczek młodzieżowych. Wśród nich były siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn, na co dzień zawodniczki Śnieżnika Stronie Śląskie/Lądek-Zdrój. Reprezentowały one także polską kadrę kadetek. Ich trenerem jest Leszek Kawa. Pochodzące z Trzebieszowic nastolatki zdobyły srebrne i brązowe medale.

Szczególnym osiągnięciem jest zwycięstwo sióstr Węgrzyn z reprezentacją Singapuru w ćwierćfinale rywalizacji kadetek. Potem w półfinale Kasia i Ania przegrały z Rosją B, przez co wywalczyły brązowe medale.

Jeszcze lepiej powiodło się w grze podwójnej. W 1/8 finału siostry Węgrzyn pokonały parę serbsko-czarnogórską 3:0. W ćwierćfinale gorsze od trzebieszowianek okazały się Turczynki. 1/2 finału to wygrana nad parą rosyjską. W finale rywalkami Polek była inna para z Rosji. Anna i Katarzyna Węgrzyn prowadziły już 2:1 w setach. W czwartej odsłonie po długiej walce uległy 15-17, mimo prowadzenia 7-5, a w decydującym secie przegrały do 5.

Pięciodniowy turniej, który odbył się w Cetniewie, był sprawdzianem przed lipcowymi Mistrzostwami Europy. Liczymy na dobre miejsca Anny i Katarzyny Węgrzyn.

Więcej w Panoramie Kłodzkiej z 1 czerwca. Zapraszamy do kiosków!