Niespodzianka w Kłodzku! Koszykarze Zetkamy wyszarpali zwycięstwo w meczu z BC Swiss Krono Żary

Damian Bednarz
Niespodzianka w Kłodzku! Koszykarze Zetkamy La Nonna Doral Kłodzko pokonali w środowy wieczór na własnym parkiecie BC Swiss Krono Żary 86:60.

Zawodnicy trenera Rafała Wojciechowskiego odnieśli ósme zwycięstwo w sezonie 2. ligi koszykarzy, choć przez większość meczu wydawać się mogło, że to przyjezdni sięgną tego dnia po dwa punkty przyznawane za wygraną. Kłodzczanie prowadzili tylko w początkowych fragmentach spotkania (18:11). Od tej pory na parkiecie dominowali tylko zawodnicy z Żar, którzy zajmują obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli (Nysa jest 11).

Do przerwy strata miejscowych wynosiła dziesięć punktów i wydawać się mogło, że to Swiss Krono okaże się tego dnia lepsze. Jeszcze pod koniec trzeciej kwarty przyjezdni prowadzili sześcioma "oczkami". Przełom nastąpił w ostatniej odsłonie meczu. Zawodnicy Wojciechowskiego poprawili grę w obronie, nie pozwalając już rywalom zdobywać łatwych punktów spod kosza, czego efektem było zmniejszenie ich skuteczności. Na sześć minut przed końcem meczu Zetkama doprowadziła do remisu (67:67) i od tej pory emocje w kłodzkiej hali już tylko rosły. Ostatecznie po fenomenalnej końcówce i pokazie determinacji, który docenili kibice, to Zetkama okazała się lepsza 86:80.

ZETKAMA LA NONNA DORAL KŁODZKO - BC SWISS KRONO ŻARY 86:80 (18:20, 18:26, 21:17, 29:17)

Skład i punkty: Weiss 18 (5×3, 10 zb. 7 zb.), Kaczuga 17 (3×3), Wojciechowski 16 (9 zb., 9 as.), Makarczuk 13 (3×3), Szymański 8, Szczecina 6 (11 zb.), Stankiewicz 5, Włodarczyk 3 (1×3), Kurowski, Ptaszyński i Tkaczyk nie grali

W sobotę kibice będą mieli kolejną okazję zobaczyć drużynę w akcji. Tym razem o godzinie 18 rozpocznie się mecz z liderem rozgrywek drużyną Rycerzy Rydzyna.