Nowe umiejętności pracowników - wsparcie Unii Europejskiej

Artykuł sponsorowany
Zmiany na rynku pracy wymuszają konieczność podejmowania działań polegających na doskonaleniu posiadanych kwalifikacji oraz zdobywaniu nowych umiejętności zawodowych. W obliczu pogłębiającego się kryzysu stoją zarówno ludzie czynni zawodowo, jak i poszukujący zatrudnienia. Obecnie pracownicy oraz poszukujący pracy powinni postawić sobie pytanie: jakie umiejętności oraz predyspozycje ważne są dla pracodawców i co możemy zrobić, aby podwyższyć swoje kwalifikacje?

Dzięki oferowanym na polskim rynku szkoleniom można uzyskać nowe doświadczenie i wiedzę niezbędne do znalezienia dobrej pracy, która przyniesie satysfakcję osobistą i finansową. Warto jednak szukać takich szkoleń, które dofinansowane są ze środków Unii Europejskiej. Daje nam to gwarancję, że szkolenia będą bezpłatne lub koszt ich nie przekroczy kilku procent. Na Dolnym Śląsku pojawiła się atrakcyjna oferta szkoleniowa skierowana do pracowników tego regionu. Projekt „Windowane kwalifikacje” zaprasza zainteresowanych do bezpłatnego skorzystania z oferty realizowanej w ramach POKL i Unii Europejskiej. Oferta szkoleniowa dotyczy nabycia specjalistycznych umiejętności potwierdzonych certyfikatem urzędu Dozoru Technicznego, a skierowana jest do przedsiębiorstw działających w branży budowlanej, transportu, gospodarki magazynowej i łączności, które określane są jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, niekorzystające z wsparcia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Unia Europejska wspiera również ludzi z niższymi kwalifikacjami, dlatego też pracownicy posiadający co najwyżej średnie wykształcenie mile widziani są w projekcie „Windowane kwalifikacje”. Szkolenia dla przedsiębiorców delegujących pracowników na szkolenia oraz samych kursantów są bezpłatne zgodnie z zasadami pomocy de minimis.

Certyfikat – ważna rzecz!!!

Uczestnicy projektu „Windowane kwalifikacje” mają możliwość nabycia uprawnień w zakresie operatora wózków jezdniowych, żurawi samojezdnych oraz operatorów suwnic sterowanych z poziomu roboczego. W ramach realizowanego kursu zajęcia teoretyczne wsparte są praktycznymi umiejętnościami na wyspecjalizowanych placach szkoleniowych. Zdobyta wiedza konieczna jest podczas egzaminu państwowego, którego pozytywny wynik uprawnia do posługiwania się certyfikatem Urzędu Dozoru Technicznego – jest to dokument ceniony przez wszystkich pracodawców. Uczestnicy szkolenia otrzymają profesjonalne materiały szkoleniowe, całodzienne wyżywienie (drugie śniadanie, dwie przerwy kawowe oraz obiad). Ponadto szkolenia będą dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników, kursanci otrzymają skierowanie na badania lekarskie, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, skierowanie na egzamin organizowany przez Urząd Dozoru Technicznego. Koszty powyższych świadczeń opłacane są ze środków Unii Europejskiej, a przedsiębiorca i szkolący nie ponoszą kosztów związanych z uczestnictwem w kursie. Szczegółowe informacje na temat programów szkoleń znajdują się na stronie internetowej www.windowanekwalifikacje.org.pl oraz w Biurze Projektu tel. 71 366 68 95.

Kto może uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu?

Oferta szkoleniowa skierowana jest zarówno do mężczyzn, jak i kobiet, a także do osób niepełnosprawnych, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe umiejętności. Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska, którzy chcą delegować swoich pracowników na szkolenia muszą spełniać kilka warunków formalnych, m.in. firma musi działać w branży budowlanej, transportu, gospodarki magazynowej, łączności oraz nie korzystała do tej pory z pomocy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kolejnym warunkiem formalnym jest wartość pomocy publicznej de minimis dla jednego beneficjenta, która nie może przekroczyć równowartości 200 tys. euro brutto, a w przypadku przedsiębiorcy prowadzącego działalność w sektorze transportu 100 tys. euro brutto (pomoc de minimis udzielona w okresie obrachunkowym obejmującym 2 lata). Pracownik natomiast musi być zatrudniony na umowę o pracę, posiadać wykształcenie co najwyżej średnie.

Jak się zapisać?

Rekrutacja prowadzona jest w Biurze Projektu. W przypadku zgłoszeń, które uzyskały taką samą liczbę punktów brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu przyjmowane są: listownie, faksem, mailem oraz poprzez zgłoszenie osobiste. Więcej informacji pod numerem telefonu 71 366 68 95 lub e-mail: [email protected].

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na goerlitz.naszemiasto.pl Nasze Miasto