Polecamy

Ksiądz przeszedł poważną operację
[2/15]

Ksiądz przeszedł poważną operację

Zaatakowany kapłan to 48-letni ks. Ireneusz Bakalarczyk. Pracuje we wrocławskiej kurii jako notariusz. Jest jednym z kapłanów, który w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku odprawia msze według starej, jeszcze przedsoborowej liturgii czyli w tzw. "rycie trydenckim". Po napadzie przeszedł poważną operację. Lekarze musieli zszyć m.in. ranę przepony.

Biegli orzekli, że rana zadana księdzu narażała go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Stąd zarzut usiłowania zabójstwa.

Czytaj dalej na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami

Wszystko działo się tuż przed siódmą rano. Ksiądz wchodził do kościoła Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu, gdzie miał odprawić mszę świętą... Nagle podbiegł do niego bezdomny. Rzucił się na księdza z nożem i ugodził go w klatkę piersiową, po czym uciekł. Ciężko ranny ksiądz trafił do szpitala. Nożownika zatrzymali przechodnie. Prokuratura zakończyła właśnie śledztwo w sprawie tych dramatycznych wydarzeń, do których doszło w czerwcu we Wrocławiu. 56-letniemu Zygmuntowi W. postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Najnowsze wiadomości

reklama