Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Opera Wrocławska. Kup bilety na „Zakaz miłości” Richarda Wagnera

Małgorzata Matuszewska
Tomasz Hołod
Opera Wrocławska kończy sezon premierą wczesnej opery Richarda Wagnera, 29 czerwca i 1 lipca o godz. 19. To pierwsze wykonanie tej opery w Polsce. Można już kupować bilety, kosztują od 50 zł.

Opera Wrocławska w kończącym się sezonie postawiła wysoko poprzeczkę swoim fanom, prezentując rekordową liczbę premier – aż 14, w tym 2 koncertowe. – Pokazaliśmy najwięcej premier wśród oper w Polsce, razem zagraliśmy ponad 140 spektakli premierowych – mówi
Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Opera Wrocławska dzieciom

Na pewno Opera Wrocławska dba wyjątkowo o młodych widzów. W kolejnym sezonie będzie kontynuowany projekt edukacyjny „Accademia dell”Opera” w cyklach : Koloratura i Falset – od piosenki do arii; Paczka-Pointa-Piruet: abecadło baletu. Nowym cyklem, który pojawi się w ofercie będzie Batuta i Kamerton – od kapeli do orkiestry. – Pracownia szyje poduszki, żeby dzieci nie tonęły w fotelach – opowiada Ewa Magdalena Filipp, zastępca dyrektora.

Opera Wrocławska: nowy sezon i „Nabucco”

Pokazane jako superwidowisko, „Nabucco” Verdiego zostanie przeniesione na scenę Opery i pokazane 29 września. Przed nami: „Giselle” – balet Adolphe’a Adama („klasyczne wystawienie” – podkreśla Marcin Nałęcz-Niesiołowski), „Don Giovanni” W. A. Mozarta, „Nabucco” G. Verdiego, „Halka” (na zakończenie Roku Polskiego zostanie przygotowana nowa iniscenizacja w dwóch wersjach językowych: polskiej i włoskiej) i „Widma” S. Moniuszki, „Faust” Ch. Gounoda, balety „Gra w karty” i „Święto wiosny” I. Strawińskiego, „Córka pułku” G. Donizetti (wersja koncertowa). Przyszłoroczne superidowisko to „Traviata” G. Verdiego. Sezon rozpocznie się Galą operową, zakończy Galą baletową.
„Halkę” wyreżyseruje Irina Brook (córka Petera Brooka – reżysera-legendy, we Wrocławiu wyreżyserowała już udanego „Kopciuszka”). – W 2019 roku obchodzimy dwusetne urodziny Stanisława Moniuszki – podkreśla dyrektor Opery. Jego „Widma” zostaną wystawione we współpracy z Instytutem Grotowskiego, którego dyrektor Jarosław Fret wyreżyseruje spektakl. Opera Wrocławska zaprezentuje spektakle na różnych festiwalach. Latem pokaże się na Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie- Zdroju, natomiast w Krakowie podczas Festiwalu Muzyki Polskiej, zaprezentuje w wersji koncertowej „Via crucis” Pawła Łukaszewskiego oraz „Magnificat” Wojciecha Kilara. Wybierze się też w artystyczne podróże do Bukowca, Lublina i Sanoka. Jesienią zespół zaprezentuje spektakl „Krakowiacy i Górale” oraz Galę operową podczas Festiwalu Operowego im. Salomei Kruszelnickiej w Operze Lwowskiej.
Podobnie jak w obecnym sezonie, co miesiąc będzie można zwiedzać budynek w ramach projektu Operowy labirynt. 30 czerwca Opera zaprasza na specjalny pokaz Open Door, który będzie zwieńczeniem warsztatów choreograficznych, trwających w Operze Wrocławskiej od 4 czerwca. Do projektu zostali zaproszeni młodzi choreografowie z Polski i zagranicy.

Opera się remontuje...

– Kończymy trwające 2 lata doposażenie – mówi Nałęcz-Niesiołowski i wylicza: – To nowa scena obrotowa, kupujemy multimedia, instrumenty dęte, blaszane i perkusyjne.

… ale ma kłopoty

Problemem jest planowana budowa podziemnych magazynów w miejscu dawnego parkingu. Z powodu planów budowy parking nie wrócił na miejsce po premierze „Nabucca”. Na razie Opera czeka na rozwiązanie konfliktu z byłym najemcą tego miejsca.

Opera w niehandlowe niedziele…

… zaprosi na cykl poranków, wydarzeń familijnych. Zaczynać się będą w samo południe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto