Oświęcim: Soła, zgodnie z tradycją, zaprezentowała dwa oblicza, więc po przerwie złamała Poprad

Jerzy Zaborski
Przemysław Knapik w ataku na bramkę Popradu. W Oświęcimiu Soła pokonała Poprad Muszynę 4:2 w ramach III ligi grupy małopolsko-świętokrzyskiej. Fot. Jerzy Zaborski
Soła Oświęcim staje się drużyną drugiej połowy, więc jej kibice musieli się trochę denerwować, zanim piłkarze przypieczętowali zwycięstwo. Górnik Libiąż został rozbity w Myślenicach, z trzecia drużyna naszego regionu, Beskid Andrychów, otrzymała punkty walkowerem za wycofany z rozgrywek Przebój Wolbrom. Następna kolejka już w środę.

W pierwszej części w Oświęcimiu niewiele ciekawego działo się na boisku, bo gospodarze nie potrafili rozmontować uważanie grających w defensywie gości.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Sygnał do bardziej zdecydowanych ataków dało uderzenie Dawida Dynarka, choć minimalnie niecelne. Jednak wreszcie lewą stroną przedarł się Łukasz Ząbek, a zagraną przez niego piłkę wzdłuż linii pola bramkowego do siatki głową wepchnął Jakub Snadny.

Odpowiedź muszynian była jednak natychmiastowa, bo Sylwester Tokarz na szybkości poradził sobie z miejscowymi obrońcami, uderzając nie do obrony.

Przyjezdni pokryli indywidualnie Pawła Cygnara, który – jak już jednak oderwał od siebie „plastra” - poszukał przed polem karnym wolnego, by z 18 m przymierzyć w „okienko”. Strzał był na tyle precyzyjny, że nawet rosły Mariusz Różalski nie zdołał dosięgnąć piłki.

Później na boisku widoczny był już Jakub Snadny. Po zagraniu z kornera przez Łukasza Ząbka, czając się przy bliższym narożniku pola bramkowego, sprytnie zmienił lot piłki. - Zrobiłem to grzywką – uśmiechnął się oświęcimski napastnik.

Wreszcie wprowadzony na boisko Przemysław Knapik, na prawej stronie, prostopadłym podaniem uruchomił Snadnego, który - po wpadnięciu w pole karne - płaskim strzałem po długim rogu zaskoczył Różalskiego.

Wynik meczu ustalił Krzysztof Iwanicki, który lobem oszukał Kamila Talagę.

_- Mamy swoje problemy, więc mogę podziękować zawodnikom, że odnieśli przekonujące zwycięstwo. Gdybyśmy w całym meczu byli skoncentrowani, wynik mógł być wyższy _– stwierdził Sebastian Stemplewski, trener Soły.

- Los bywa złośliwy. Palec do pokonania mojej drużyny przyłożył nie tylko mój krajan, czyli Paweł Cygnar, ale przecież wprowadzałem go w seniorski futbol w Szczakowiance. Wyszło na to, że uczeń przerósł mistrza – powiedział Robert Moskal, trener Popradu. - O wielkiej klasie Cygnara świadczy fakt, że mimo indywidualnego krycia „poszukał” sobie wolnego i go wykorzystał. To był przełomowy moment spotkania. Moim zawodnikom konsekwencji w realizacji taktyki wystarczyło na 70 minut. Myśleli, że jak złapali ostatnio trochę punktów, to już potrafią z Sołą pograć otwarty futbol. Błąd.

Soła Oświęcim – Poprad Muszyna 4:2 (0:0)
1:0 Snadny 61, 1:1 Tokarz 63, 2:1 Cygnar 72, 3:1 Snadny 81, 4:1 Snadny 84, 4:2 Iwanicki 89.
Sędziował: Mariusz Kowalski (Kielce). Mecz bez kartek. Widzów: 100.

Soła: K. Talaga – Stanek, Skrzypek, Sałapatek (59 Stemplewski), Ząbek – Gleń (71 Domański), Dynarek, Cygnar, Szopa (57 G. Talaga) – Janeczko (77 Knapik), Snadny.

Poprad: Różalski – Szczepanik, Merklinger, Saratowicz, Grzyb (76 Polański) – Podgórnika (76 Szambelan), T. Bomba, Janur, Tokarz – Iwanicki, Zachariasz.

Inne mecze:

Hutnik Nowa Huta – Bocheński KS 4:2, Dalin Myślenice – Górnik Libiąż 7:0, Unia Tarnów – Nida Pińczów 5:0, Korona II Kielce – Poroniec Poronin 4:1, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Łysica Bodzentyn 1:0, Wisła II Kraków - Granat Skarżysko-Kamienna 0:0, Wisła Sandomierz - Wierna Małogoszcz 1:0; Przebój Wolbrom – Beskid Andrychów 0:3 (wo.);