Pierwsza porażka Nysy w okręgówce (FOTO)

Bartosz Ogrodnik, fot. Dariusz Gdesz
Pierwsza porażka Nysy Kłodzko. 1:2 w Boguszowie-Gorcach
Pierwsza porażka Nysy Kłodzko. 1:2 w Boguszowie-Gorcach Dariusz Gdesz
Pierwszej porażki w sezonie 2016/17 doznali piłkarze Nysy Kłodzko. Podopieczni Kamila Krzywdy w meczu na szczycie ulegli Górnikowi Boguszów-Gorce 1:2.

W spotkaniu 10. kolejki zmierzyły się między sobą dwie najlepsze drużyny wałbrzyskiej klasy okręgowej. Gospodarze z Boguszowa-Gorc to beniaminek, który zadziwia wszystkich swoją postawą na początku sezonu. Nysa z kolei nie ukrywa, że ich celem na obecną kampanię jest awans do IV ligi.

Mecz rozpoczął się od bramki dla miejscowych już w trzeciej minucie. Potem kłodzczanie napierali, jednak znakomicie w bramce Górnika spisywał się Marcin Jaskółowski. Gospodarze przed przerwą zaskoczyli po raz drugi (na zdjęciu głównym).

W drugiej części gry Nysa nie miała nic do stracenia i mocniej zaatakowała. Podopieczni Kamila Krzywdy bramkę strzelili jednak dopiero w 89. minucie spotkania, a na gola wyrównującego zabrakło czasu. Pierwsza porażka kłodzczan w obecnym sezonie stała się faktem.

Górnik Boguszów-Gorce został nowym liderem okręgówki z przewagą 3 punktów nad biało-zielonymi. Za tydzień Nysa podejmie na własnym boisku w meczu derbowym Pogoń Duszniki-Zdrój.

Górnik Boguszów-Gorce - Nysa Kłodzko 2:1 (2:0)