Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe Zetkamy La Nonna Doral Nysa Kłodzko od dwóch lat

Damian Bednarz
Zetkama La Nonna Doral Nysa Kłodzko
Pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie 2. ligi koszykarzy świętują zawodnicy Zetkamy La Nonna Doral Nysa Kłodzko. Podopieczni Rafała Wojciechowskiego wygrali we Wrocławiu z Röben Gimbasket Wrocław 84:80.

30 maja 2019 roku - to właśnie wtedy koszykarze Zetkamy wygrali swój ostatni mecz na wyjeździe w rozgrywkach ligowych. Było to spotkanie w Białymstoku, które zdecydowało o awansie do 1. ligi. Od tego czasu przez dwa sezony w 1. lidze i w obecnych rozgrywkach zawodnicy najpierw Jerzego Chudeusza, a później Jarosława Krysiewicza i Rafała Wojciechowskiego nie potrafili pokonać rywali w ich hali. Zmieniło się to dopiero 30 października 2021 roku, czyli po niemal 2,5 roku oczekiwania.

Zwycięstwo we Wrocławiu cieszy, ponieważ pozwoliło przerwać serię sześciu porażek z rzędu w obecnym sezonie. Młoda drużyna trenera Wojciechowskiego po wysokich porażkach na początku sezonu, z każdym kolejnym meczem pokazywała się już lepiej i tylko brakowi doświadczenia i szczęścia "zawdzięczała" porażki w Nysie i z drużyną z Kątów Wrocławskich przed własną publicznością. Przełamanie przyszło dzięki dobrej grze całego zespołu, a szczególnie mieszace doświadczenia z młodością. Świetne zawody rozegrał kapitan Michał Weiss, który zdobył 26 punktów, a także 7 zbiórek i tyle samo przechwytów. 24 punkty, 7 asyst i 6 zbiórek zaliczył grający trener Rafał Wojciechowski, jednak szczególne słowa uznania nalezą się 14-letniemu Tadeuszowi Kurowskiemu, który starszym rywalom rzucił aż 17 "oczek".

Zawodnicy Zetkamy La Nonna Doral Nysa Kłodzko po raz kolejny w tym sezonie rozpoczęli spotkanie od różnicy punktów na swoją niekorzyść, jednak druga część pierwszej kwarty należała już do nich i ostatecznie Nysa wypracowała sobie dziesięć punktów przewagi. Kiedy na przerwę zawodnicy z Kłodzka schodzili z 18-punktową przewagą, wydawać się mogło, że losy tego spotkania są już przesądzone. Nie chcieli do tego doprowadzić miejscowi, którzy rozpoczęli niemal udaną pogoń. Po celnym rzucie Wacyry na nieco ponad minutę przed końcem spotkania, zawodnicy Gimbasketu zniwelowali stratę do zaledwie dwóch punktów i wrocławscy kibice zaczęli znów wierzyć w zwycięstwo swojego zespołu. Końcówka meczu była prawdziwą wojną nerwów, którą lepiej wytrzymali przyjezdni i pewnie wykonując rzuty wolne, utrzymali przewagę do końca.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie na pewno podniesie morale zespołu i pozwoli nabrać wiatru w żagle. Trzeba odnotować, że w barwach Gimbasketu zagrało dwóch zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy kłodzkiego klubu. To doskonale znany Jarosław Bartkowiak (22 punkty) i Bartosz Zubik.

Röben Gimbasket Wrocław - Zetkama La Nonna Doral Nysa Kłodzko 80:84 (19:29, 16:24, 20:10,25:21)

Skład i punkty: Weiss 26 (3×3, 7 zb., 7 przech.), Wojciechowski 24 (1×3, 7 as, 6 zb.), Kurowski 17 (3×3), Zenner 7 (2×3), Szymański 4, Szczecina 4, Kaczuga 2, Tkaczyk

Kolejna szansa na sukces pojawi się już w sobotę (6 listopada). Do Kłodzka przyjedzie drużyna Obry Kościan, która do tej pory nie wygrała jeszcze meczu na wyjeździe. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 na hali w Kłodzku.