Pierwsze zwycięstwo Nysy Kłodzko

PG
Piłkarze z Kłodzka pokonali na wyjeździe Miedź II Legnica

Piłkarze beniaminka IV ligi, Nysy Kłodzko odnieśli pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. Pokonali na wyjeździe 3:1 (2:0) Miedź II Legnica. Nysa objęła prowadzenie już w 5.minucie spotkania, po golu Kamila Kowalskiego. Ten sam zawodnik w 19. minucie podwyższył prowadzenie gości na 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W drugiej, w 56. min Miedź II zdobyła kontaktowego gola. Jego strzlecem był Mateusz Zieliński. W tym momencie gospodarze uwierzyli w możliwość wyrównania, a być może nawet zwycięstwa i ruszyli energiczniej do ataku. Osiągnęli nawet przewagę, ale w 78. minucie Andrzej Marks wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i ustalił wynik meczu.
Wygląda na to, że Nysa „przebudziła się". W poprzednim meczu, po serii porażek zdołała przecież zremisować 1:1 z Sokołem Wielka Lipa. Co prawda zespół z Kłodzka nadal zamyka tabelę, ale dwa ostatnie mecze dają nadzieję na lepszą wiosnę. A może Nysa wywalczy jakieś punkty jeszcze jesienią. W ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu, zmierzy się, 18 listopada na wyjeździe z trzecim w tabeli Piastem Żmigród.