Piłkarze naszych trzecioligowców grali na wyjazdach - wygrała tylko Polonia

Paweł Gołębiowski
Piłkarze III-ligowych drużyn naszego regionu mieli w ostatniej kolejce trudne zadanie. Wszyscy grali na wyjazdach. Niestety Lechii Dzierżoniów i Bielawiance Bielawa nie udało się zdobyć punktów. Swój mecz wygrała natomiast, coraz lepiej spisująca się Polonia Świdnica.

Piłkarze III-ligowych drużyn naszego regionu mieli w ostatniej kolejce trudne zadanie. Wszyscy grali na wyjazdach. Niestety Lechii Dzierżoniów i Bielawiance Bielawa nie udało się zdobyć punktów. Swój mecz wygrała natomiast, coraz lepiej spisująca się Polonia Świdnica. Piłkarze ze Świdnicy grali w Żarach z Promieniem i byli wyraźnie lepsi od gospodarzy. Wygrali 2:0 po bramkach strzelonych w rzutów karnych, ale przy odrobinie szczęścia wynik mógł być znacznie wyższy. Pierwszy gol dla Polonii padł w 28. minucie. Po tym jak w polu karnym rywali faulowany był Marcin Morawski „jedenastkę” wykorzystał Jacek Fojna. Ten zawodnik był też pewnym egzekutorem rzutu karnego w 66. minucie, tym razem podyktowanego po faulu na Szymonie Borowym. Wygrana w Żarach była trzecim z rzędu zwycięstwem Polonii.
W ostatniej kolejce, pomimo porażki dobrze zaprezentowali się też piłkarze Lechii Dzierżoniów. Walczyli oni na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin, wiceliderem rozgrywek i ulegli faworytowi tylko 2:3. Do przerwy w Lubinie był remis 1:1, a gola dla gości już w 9. min. zdobył Damian Niedojad. Później trzy bramki strzelili zawodnicy rezerw Zagłębia, ale w 70. min. trafienie ustalające wynik pojedynku zaliczył jeszcze Hubert Górski. Porażki doznała także Bielawianka Bielawa, która uległa w Gorzowie Wielkopolskim 1:3 zespołowi Piasta Karnin. Bielawianka w 60. min objęła prowadzenie 1:0 po golu Rafała Górala, ale gospodarze rzucili się wtedy do ataku i zdołali zdobyć jeszcze trzy bramki.