Podwójne derby regionu

Paweł Gołębiowski
Lechia wygrała z Bielawianką, a Orzeł zremisował z Polonią

W ostatniej kolejce III ligi zespoły z naszego regionu walczyły pomiędzy sobą. Doszło bowiem do dwóch pojedynków derbowych.
Dobrze spisująca się w bieżącym sezonie Lechia Dzierżoniów pokonała na swoim boisku 3:2 Bielawiankę Bielawa. Pojedynek był bardzo zacięty, a pierwsi objęli prowadzenie goście po golu strzelonym w 16. minucie przez Daniela Chęcińskiego. W 26. minucie wyrównał jednak Sylwester Kret i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie, w 57. min. Paweł Tobiasz wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 61. min. był już jednak remis, bo bramkę dla Bielawianki zdobył Paweł Ochota. Wynik meczu w 68. min. ustalił jednak Kamil Śmiałowski.
Remisem 2:2 i podziałem punktów zakończyło się natomiast spotkanie w Ząbkowicach Śląskich, gdzie Orzeł podejmował Polonię Świdnica. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po golu z 23. min. Jacka Fojny. Po przerwie, w 60. min. wyrównał Mateusz Kuriata, ale w 81. min świdniczanie ponownie prowadzili, bo gola strzelił Grzegorz Borowy. Remis dla gospodarzy uratował w 90. min Damian Szydziak.