Półmaraton górski Muflon w Dusznikach-Zdroju. Uczestnicy bawili się świetnie. Zobacz zdjęcia

Damian Bednarz
Półmaraton górski "Muflon" w Dusznikach-Zdroju to nowy bieg na mapie ziemi kłodzkiej. I choć był to debiut tego wydarzenia, na starcie udało się zgromadzić blisko 190 osób.

Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach. Oprócz tytułowego półmaratonu, chętni mogli przebiec dystans 10 kilometrów. Do pokonania było blisko 1100 metrów przewyższenia, po trasach zlokalizowanych w Górach Bystrzyckich i Orlickich.

Na dystansie 21 kilometrów najlepszy okazał się Adrian Bednarek z Bydgoszczy, który dystans ten pokonał w czasie 1:23:26. Drugi był reprezentant Czech Pavel Brydl z Trutnova, który stracił do zwycięzcy 18 sekund. Na najniższym stopniu podium uplasował się kolejny reprezentant Czech - Jan Napravnik z Trutnova. Jego czas to 1:25:51.

W biegu na 10 kilometrów zwyciężył Tomasz Juszczak z Tarnowskich Gór, który osiągnął czas 44:19. Drugie miejsce zajął Przemysław Górak z Sobótki (44:56) a trzecie Mariusz Franczak (45:29).

WSZYSTKIE WYNIKI ZNAJDZIESZ: TUTAJ