Porażka Dorala w Tychach

PG
Zespół z Kłodzka przegrał 65:78

Koszykarze II-ligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko nie zdołali sprawić niespodzianki w wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy. Podopieczni trenera, Marcina Radomskiego przegrali na Górnym Śląsku 65:78.

Pojedynek z jedną z czołowych drużyn II ligi zaczęli jednak od prowadzenia 6:0 i 13:6. Z czasem GKS doszedł do głosu. Po raz pierwszy objął prowadzenie w 8. minucie (16:15), a po pierwszej kwarcie wygrywał 20:16. W połowie spotkania było już 40:30 dla gospodarzy.

W trzeciej odsłonie drużyna z Kłodzka niespodziewanie zaczęła odrabiać straty i w 26. min doprowadziła do remisu 49:49. Na więcej tego dnia jednak Dorala Zetkamy Nysy nie było stać. Gospodarze szybko odzyskali prowadzenie i nie oddali go do końca meczu.

GKS Tychy - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 78:65 (20:16, 20:14, 18:21, 20:14)
Doral Zetkama Nysa: Bartkowiak 15 (1), Gadomski 12, Kowalski 11, Magdziarz 7, Weiss 7, Cieśla 5 (1), Barycza 4, Wyrwas 4, Radwańśki 0, Szukiełowicz 0..