Porażka w debiucie nowego trenera. Zawodnicy Zetkamy słabsi od Miasta Szkła

Damian Bednarz
Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko przegrali swój 21. mecz w rozgrywkach Suzuki 1. ligi.

Kilka dni przed meczem w Krośnie, klub poinformował o zwolnieniu dotychczasowego trenera Jarosława Krysiewicza, którego na stanowisku zastąpił dotychczasowy asystent i zawodnik Rafał Wojciechowski.

Być może zabrzmi to zabawnie, ale głównym powodem tej decyzji nie były wyniki sportowe - skomentował swoje zwolnienie Krysiewicz w rozmowie z portalem sportowefakty.pl, a następnie przestał rozmawiać z mediami.

W sobotnim meczu w Krośnie zawodnicy z Kłodzka mierzyli się z miejscowym Miastem Szkła, którego trenerem jest doskonale znany w Kłodzku Marcin Radomski. Jasne było, że przed kłodzczanami było niezwykle trudne zadanie.

Początek meczu zaskoczył wszystkich obserwatorów. Przyjezdni pokazali się z dobrej strony, szybko wychodząc na sześciopunktowe prowadzenie, kilkukrotnie zaskakując Miasto Szkła rzutami trzypunktowymi.
Na początku drugiej kwarty zawodnicy Rafała Wojciechowskiego osiągnęli swoją najwyższą przewagę w tym spotkaniu. Po celnym rzucie wolnym Michała Weissa, na tablicy świetlnej widniał wynik 23:13 dla Zetkamy Dorala. Niestety od tej pory to wyżej notowane Miasto Szkła zaczęło dochodzić do głosu i niwelować stratę. Udało się to jeszcze w drugiej kwarcie, kiedy to Alan Czujowski trafił do kosza będąc faulowanym, a już chwilę później wykorzystując rzut wolny, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tej pory trwała zaciekła walka, a na koniec pierwszej połowy to miejscowi schodzili prowadząc 38:37.

W trzeciej kwarcie rozpoczęła się dominacja zawodników Miasta Szkła. Koszykarze trenera Radomskiego skutecznie wykorzystywali swoją przewagę pod koszem. Warto dodać, że w tej części meczu aż czterokrotnie Maciej Żmudzki zdobył punkty, wsadzając piłkę do kosza.

To właśnie trzecia ćwiartka zdecydowała o ostatecznym zwycięstwie gospodarzy, którzy rzucili w niej 32 punkty, pozwalając graczom Zetkamy na zdobycie 20 „oczek”. W pewnym momencie czwartej kwarty miejscowi wyszli nawet na prowadzenie 21 punktami. Ostatecznie drużyna Radomskiego ograła ekipę Wojciechowskiego 94:77. Najlepszy w barwach Zetkamy był Marcin Kowalski, który do 18 punktów dołożył także siedem zbiórek i siedem asyst. Po raz kolejny dobrze zagrał Karol Nowakowski, który mecz zakończył z 17 punktami i siedmioma zbiórkami.

MIASTO SZKŁA KROSNO - ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 94:77 (13:22, 24:16, 32:20, 25:19)

Skład i punkty: Kowalski 18 (3x3, 7 zb., 7 as.), Nowakowski 17 (1×3, 7 zb.), Ziółko 14 (3×3), Krajniewski 10 (2x3), Weiss 9 (2×3), Nowicki 7 (1×3), Szymański 2, Dawdo, Rogalewski.

Teraz przed zawodnikami z Kłodzka aż trzy mecze na własnym parkiecie z rzędu. Zetkama podejmie kolejno: Deckę Pelplin (6 lutego), Dziki Warszawa (13 lutego) i Energę Kotwicę Kołobrzeg (20 listopada).