Pożegnanie z Suzuki 1. ligą koszykarzy Zetkamy

Damian Bednarz
Po dwóch sezonach gry, koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko żegnają się z Suzuki 1. ligą. Środowe spotkanie było ostatnim meczem w tych rozgrywkach, a także bez wątpienia ostatnim w obecnym składzie personalnym. Rywalem był Księżak Łowicz, który wygrał ostatecznie 86:76.

Fani kłodzkiego zespołu zdążyli się przyzwyczaić, że w niemal każdym spotkaniu ich drużyna występowała w osłabionym składzie. Tak też było i tym razem, ponieważ w meczu nie zobaczyliśmy Marcina Kowalskiego, Michała Weissa i Artura Szymańskiego. Zagrał za to grający trener Rafał Wojciechowski, który był ważnym punktem zespołu.

Do pozytywów należy zaliczyć pierwszą kwartę, którą po początkowym przestoju i prowadzeni Księżaka 7:0, zawodnicy z Kłodzka ostatecznie wygrali 22:15. Właśnie w tym fragmencie meczu osiągnęli swoją najwyższą przewagę w całym spotkaniu (11 punktów). W tym fragmencie gra zespołu opierała się na trójce Wojciechowski, Krajniewski, Nowicki, która zdobyła 20 z 23 punktów zespołu. Niestety później było już tylko gorzej...

Po celnym rzucie trzypunktowym Mikołaja Stopierzyńskiego w drugiej kwarcie, który dał przyjezdnym prowadzenie 24:23, kłodczanie nie osiągnęli już przewagi. Co prawda jeszcze kilkukrotnie doprowadzali do remisu, jednak ostatecznie tę część wygrali przyjezdni, którzy schodząc do szatni, mieli sześć punktów przewagi. Trzecia kwarta również padła łupem zawodników Księżaka, którzy powiększyli swoją przewagę.

Największą różnicą punktową było szesnaście "oczek", którymi Księżak prowadził w połowie czwartej kwarty. To właśnie w tej części meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Paweł Nowicki, który po uderzeniu łokciem jednego z rywali opuścił parkiet zalany krwią i nie powrócił już do gry. W trakcie opatrywania przez służby medyczne okazało się, że Paweł ma spore rozcięcie pod okiem, które kwalifikowało się do szycia. Mimo tego, że Nowicki zagrał "zaledwie" 21 minut meczu, był wspólnie z Krzysztofem Krajniewskim najlepszym zawodnikiem miejscowych. Obaj zdobyli po 17 punktów.

Ostatnie punkty w meczu i całym sezonie zdobył Karol Nowakowski, ustalając wynik spotkania na 76:86.

ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO - KSIĘŻAK ŁOWICZ 76:86 (23:15, 12:26, 22:27, 19:18)

Skład i punkty: Krajniewski 17, Nowicki 17, Nowakowski 16, Wojciechowski 12, Dawdo 7, Ziółko 5, Bernecki 2, Rogalewski 0, Jeziorowski 0, Podejko 0.

To już koniec pierwszej części rozrywek Suzuki 1. ligi. Teraz najlepsza ósemka stoczy walkę w play-offach o awans do Ekstraklasy, Najsłabsze trzy zespoły, czyli Zetkama Doral Nysa Kłodzko, Wisła Kraków i Pogoń Prudnik spadają do 2. ligi, gdzie rozgrywać będą swoje mecze od nowego sezonu.