Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaj najlepszą metodę na cellulit!

abcZdrowie.pl
abcZdrowie
Bezskutecznie walczysz z cellulitem? Sprawdź, jak pozbyć się go raz na zawsze!

Cellulit jest nieestetycznym defektem, który dotyczy około 9 na 10 kobiet na świecie. Wiele osób wierzy, że nie można się przed nim ustrzec i prędzej czy później problem dotknie każdą z pań. Często słyszymy także, że próby pokonania cellulitu są skazane na klęskę. Tymczasem istnieją metody pozwalające na skuteczną redukcję skórki pomarańczowej, a wśród nich terapia ultradźwiękami. Dowiedz się, jak pokonać uporczywy cellulit.

Przyczyny cellulitu

Cellulitem nazywamy fałdy i nierówności w obszarze ud, pośladków i bioder, a niekiedy także brzucha oraz ramion, które wizualnie przypominają skórkę pomarańczową. Pojawienie się defektu wynika z nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i pojawienia się zmian obrzękowo-włóknistych w jej obszarze. Wykształceniu się cellulitu sprzyjają estrogeny, czyli hormony żeńskie, dlatego problem często pojawia się w okresie dojrzewania, ciąży czy przed menopauzą. Wpływ na skórkę pomarańczową może mieć także antykoncepcja hormonalna.

Skórka pomarańczowa może również wynikać z niezdrowej diety bogatej w węglowodany, sól oraz tłuszcze, a także braku odpowiedniej dawki ruchu. Siedzący tryb życia wpływa bowiem negatywnie na krążenie. To samo dotyczy nadmiernej wagi, palenia papierosów i upodobania do ciasnych ubrań. Niekorzystnie na wygląd skóry oddziałują również długie kąpiele w gorącej wodzie i stres.

Magazynowanie tłuszczów, czyli proces lipogenezy, odbywa się pod skórą w adipocytach, czyli płacikach tłuszczowych położonych prostopadle do powierzchni skóry. Gdy spożycie tłuszczów i lipogeneza są w równowadze, grubość tkanki tłuszczowej także jest normalna. Jednak w przypadku gromadzenia się tłuszczów nieproporcjonalnie do spożycia, komórki tłuszczowe powiększają się, naciskając naczynia krwionośne i limfatyczne. W konsekwencji woda i toksyny nie są we właściwy sposób wydalane z organizmu. Zatrzymanie wody wraz ze zwyrodnieniem włókien kolagenowych oraz skórnych prowadzą do deformacji naskórka, noszącej nazwę skórki pomarańczowej.

Cellulit jest schorzeniem niemalże wyłącznie kobiecym. U mężczyzn jest to stan patologiczny, wynikający z zaburzeń wydzielania androgenów czy terapii hormonalnej raka prostaty.

Skuteczna walka z cellulitem

Terapia z użyciem ultradźwięków jest nieinwazyjną metodą walki z cellulitem, pozwalającą na redukcję tkanki tłuszczowej i, co za tym idzie, widoczności cellulitu. W czasie zabiegu specjalna głowica produkuje falę o określonej długości, która trafia bezpośrednio do tkanki podskórnej. Proces ten prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Następnie, produkty te trafiają do krwiobiegu i wydalane są z organizmu.

W zależności od partii ciała, której dotyczy zabieg, może on trwać ok. godziny. W niektórych przypadkach związany jest z uczuciem dyskomfortu i niewielkim bólem. Pierwsze rezultaty zabiegu zaobserwować można już po kilku tygodniach. Aby jednak móc cieszyć się pozytywnym efektem jak najdłużej, należy pamiętać o racjonalnym żywieniu i regularnym ruchu. W przeciwnym wypadku tkanka tłuszczowa znów zacznie gromadzić się w ciele, powodując nasilenie cellulitu.

Należy pamiętać, że cellulit nie powstał w ciągu jednego dnia, a więc nie zniknie po jednym zabiegu czy zastosowaniu peelingu antycellulitowego. Walka z przypadłością wymaga motywacji i konsekwencji. W przypadku braku odpowiedniej troski, cellulit z czasem będzie się pogłębiał, prowadząc do ucisku złogów kolagenu na włókna nerwowe, co wiązać się może z dolegliwościami bólowymi.

Wsparcie redakcyjne od:

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto