Przerwana seria ŚKPR-u

PG
Piłkarze ręczni ze Świdnicy przegrali z Ostrovią

Drużyna Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej przegrała w hali na osiedlu Zawiszów 21:27 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Pierwszoligowcy ze Świdnicy zakończyli w ten sposób znakomitą serię pięciu spotkań bez porażki.

Wysoka porażka nie oddaje jednak prawdziwego obrazu gry. Pojedynek ŚKPR-u z Ostrovią był bardzo zacięty i wyrównany. Co prawda po 20 minutach spotkania goście wyszli na prowadzenie 10:5, ale podopieczni trenera, Krzysztofa Mistaka nie „odpuścili” i po pierwszej połowie było tylko 12:10 dla Ostrovii, a po zmianie stron ŚKPR szybko doprowadził do remisu 13:13. Później zespół z Ostrowa Wielkopolskiego wyrabiał sobie nieznaczną przewagę, a świdniczanie gonili wynik. Tak było do 50. minuty, kiedy ŚKPR objął prowadzenie 19:18. Wydawało się, że końcówka meczu może należeć do gospodarzy. Tak się jednak nie stało. Pośpiech świdniczan i udane interwencje bramkarza gości spowodowały, że to oni wyraźnie zwyciężyli.