Puchar Challenge. Aluron Virtu CMC Zawiercie - Hebar Pazardżik 3:0 ZDJĘCIA KIBICÓW

PM
Aluron Virtu CMC Zawiercie debiut w europejskich pucharach może zaliczyć do udanych. Zawiercianie potrzebowali zaledwie trzech setów do pokonania bułgarskiego Hebar Pazardżik. Zobaczcie zdjęcia kibiców i zdjęcia z meczu Aluron Virtu CMC Zawiercie - Hebar Pazardżik.

W środę, 11 grudnia, Aluron Virtu CMC Zawiercie zadebiutował w europejskich pucharach. To także historyczny moment dla Zawiercia, ponieważ nigdy wcześniej żadna zawierciańska drużyna nie występowała na takim szczeblu rozgrywek. Mecz rozgrywany był w hali sportowej w Dąbrowie Górniczej, ponieważ hala w Zawierciu nie spełnia wymogów federacji CEV. Obiekt może pomieścić około 3 tysiące kibiców. Większość biletów wyprzedała się przed meczem, ale można było je kupić także w dniu spotkania.

Rywalem zawiercian w Pucharze Challenge został Hebar Pazardżik, wicemistrz Bułgarii. Mark Lebedew zdecydował się do maksimum wykorzystać fakt, że w tych rozgrywkach nie obowiązuje limit obcokrajowców. W pierwszym składzie na boisku pojawili się Michał Masny, Alexandre Ferreira, Niko Penchew, Peter Verhees i Taichiro Koga. Skład uzupełnili Mateusz Malinowski i Bartosz Gawryszewski.

Zobaczcie zdjęcia kibiców i zdjęcia z meczu Aluron Virtu CMC Zawiercie - Hebar Pazardżik

Zawiercianie świetnie rozpoczęli pierwszego seta i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (2:0). Wszystko dzięki atakowi Mateusza Malinowskiego i blokowi Alexandre Ferreiry. Szybko jednak roztrwonili przewagę. Hebar najpierw doprowadził do remisu (3:3), a później wyszli na prowadzenie (10:8). Mark Lebedew zareagował i poprosił o czas. Po przerwie ciężar gry wziął na siebie Mateusz Malinowski. Udało się wyrównać rezultat i rozpocząć walkę "punkt za punkt". W końcówce seta zawiercianom udało się odjechać przeciwnikom. Set zakończył się wynikiem 25:21.

Na początku drugiego seta na prowadzeniu znalazł się Hebar (3:1), ale ponownie na wysokości zadania stanął Mateusz Malinowski. To dzięki jego atakom udało się wyrównać rezultat. Kolejne punkty zdobywali Alexandre Ferreira i Niko Penczew. Chociaż przyjęcie było słabsze niż w pierwszej partii, to zawiercianom udało się poprawić skuteczność. Set zakończył się wynikiem 25:21.

W trzecim secie zawiercianie postawili kropkę nad "i". Nie do zatrzymania był Alexandre Ferreira. Jego kolejne ataki pozwalały na wyjście na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Punkty zdobywali także Mateusz Malinowski. Hebar nie mógł znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonego Aluron Virtu CMC Zawiercie. Set zakończył się wygraną gospodarzy 25:18.

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Hebar Pazardżik 3:0 (25:21, 25:21, 25:18)