Siatkarze Aqua Zdroju wygrali gładko 3:0 z Bielawianką Bester Bielawa

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz

Siatkarze II-ligowego Aqua Zdroju Wałbrzych pokonali na wyjeździe 3:0 Bielawiankę Bester Bielawa. Dzięki temu zwycięstwu wałbrzyszanie powrócili na fotel lidera swojej, czwartej grupy II ligi. Aqua Zdrój po pięciu meczach ma w dorobku 12 punktów i bilans setów 13:5.
Zespół trenera Janusza Bułkowskiego zaczął mecz w Bielawie od wygrania pierwszego seta 25:21. W drugiej partii Aqua Zdrój szybko objął zdecydowane prowadzenie (między innymi: 8:2, 14:4, 21:11) i gospodarze nie zdołali już nawiązać w niej walki. Zbierali chyba siły na trzeciego seta. W nim bowiem Bielawianka Bester niemal cały czas remisowała lub prowadziła 2-3 punktami. W końcówce jednak wałbrzyszanie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i wygrali 26:24, a cały mecz 3:0.
Teraz Aqua Zdrój czeka 7 listopada mecz u siebie z Olavią Oława. Olavia w ostatniej kolejce uległa co prawda na własnym parkiecie 1:3 drużynie MUKS Milicz, ale nie jest chyba słabym zespołem, bo zajmuje 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów.