Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali kolejkny mecz i moga już mysleć o turnieju półfinalowym

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz

Siatkarze II-ligowej Victorii PWSZ pokonali w hali Aqua-Zdroju 3:1 Gwardie Wrocław. Był to przedostatni mecz wałbrzyszan w fazie grupowej rozgrywek.
Zespół trenera Krzysztofa Janczaka zapewnił sobie awans z pierwszego miejsca w tabeli, do turnieju półfinałowego walki o I ligę. Co prawda wałbrzyszan czeka jeszcze pojedynek w Nowej Soli z Astrą, ale nic się nie zmieni bo przewaga Victorii PWSZ nad rywalami jest ogromna.
W derbowym spotkaniu w hali Aqua-Zdroju gospodarze wygrali pierwszego seta gładko 25:17. W drugim Gwardia próbowała jednak „postawić się”. Momentami nawet prowadziła (11:10 i 15:14). Mobilizacja wałbrzyszan i kilka świetnych zagrywek Łukasza Kaczmarka spowodowały, że seta 25:20 wygrała jednak Victoria PWSZ. Wrocławianie, którzy ciągle nie mogą być pewni awansu do turnieju półfinałowego przegrywali już 0:2 w setach, ale postanowili jeszcze powalczyć. Dla nich cenny byłby przecież nawet jeden punkt wywieziony z Wałbrzycha. Potrzebowali do tego wygrania dwóch setów. I byli blisko. Trzecia partię rozstrzygnęli na swoja korzyść 25:22, a czwartą Victoria PWSZ wygrała po zaciętej końcówce 26:24.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Gwardia Wrocław 3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 26:24)
Victoria PWSZ: Olczyk, Pizuński, Walendzik, Zieliński, Olszewski, Karpiewski, Kukla, Migdalski, Kaczmarek.