Siatkarze Victorii PWSZ wygrali na wyjeździe 3:2 z AZS UZ Zielona Góra

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Siatkarze II-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali na wyjeździe 3:2 AZS UZ Zielona Góra. Zwycięstwo nie przyszło jednak wałbrzyszanom łatwo

Siatkarze II-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali na wyjeździe 3:2 AZS UZ Zielona Góra. Zwycięstwo nie przyszło jednak wałbrzyszanom łatwo. Grając bez Łukasza Kaczmarka i Igora Kozłowskiego wygrali pierwszego seta 32:30, ale kolejne dwie partie „padły łupem” gospodarzy, którzy wygrali dwa razy po 25:19. Także 25:29 czwartego seta wygrała jednak Victoria PWSZ i było 2:2 w setach. W piątej partii, po zaciętej walce 18:16 zwyciężyli podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka.
W sobotę, 15 marca o godz. 16 w hali wałbrzyskiego Aqua-Zdroju siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zmierzą się z zespołem Gwardii Wrocław. Będą to derby regionu i pojedynek lidera z Wałbrzycha z wiceliderem ze stolicy Dolnego Śląska.

KS AZS UZ Zielona Góra – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 2:3 (30:32, 25:19, 25:19, 19:25, 16:18)