18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkarze Victorii PWSZ zaczęli fianał fazy grupowej od zwyciestwa 3:0 nad AZS-em z Zielonej Gory

Paweł Gołębiowski

Siatkarze II-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych znakomicie zaczęli fazę finałową etapu grupowego rozgrywek. Zespół trenera, Krzysztofa Janczaka rozbił w hali Aqua Zdroju 3:0 drużynę AZS-u Zielona Góra. Był to mecz zaczynający walkę w pierwszej „czwórce” tabeli. Zespoły, które się do niej „zapały” zmierzą się teraz po dwa razy i dwa najlepsze będą grały dalej - o awans.
Wałbrzyszanie w pierwszym meczu tego etapu zagrali bardzo dobrze. Pierwszy set był wyrównany tylko na początku, a później gospodarze „odjechali” i wygrali wyraźnie 25:17. Niestety w tej partii poważnej kontuzji kolana doznał Igor Kozłowski. Został odwieziony do szpitala i Victoria PWSZ zaczęła drugiego seta już bez niego. Osłabieni gospodarze, którzy i tak zazwyczaj spisują się gorzej w drugiej partii każdego meczu, mieli kłopoty i tym razem. Set zaczął się od prowadzenie ekipy z Zielonej Góry 5:1. Na szczęście siatkarze z Wałbrzycha szybko zmobilizowali się i wyrównali przy stanie 12:12. Później utrzymywali już przewagę i wygrali 25:19. W ostatniej odsłonie wałbrzyszanie szybko zbudowali przewagę kilku punktów i rywale przestali chyba wierzyć w możliwość „urwania” im choćby seta. W efekcie Victoria PWSZ wygrała trzeciego seta 25:14.
Teraz drużynę trenera Janczaka czeka znacznie trudniejszy pojedynek. Siatkarze z Wałbrzycha zagrają bowiem w sobotę, 8 lutego z Gwardią Wrocław. Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w hali przy ul. Krupniczej. Zapowiada się pasjonująco. W bieżącym sezonie wrocławianie pokonali już u siebie Victorię PWSZ 3:0. Poszczególne partie tego meczu były jednak w miarę wyrównane. Natomiast w rewanżu wałbrzyszanie rozbili lidera we własnej hali 3:0, pozwalając mu np. w drugim secie na zdobycie zaledwie 8 punktów. To był dla Gwardii prawdziwy cios. Wrocławianie mogą teraz chcieć się „odkuć”. Czy Victoria PWSZ im na to pozwoli okaże się w sobotę.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS UZ Zielona Góra 3:0 (25:17, 25:19, 25:14)

Victoria PWSZ: Zieliński, Karpiewski, Walendzik, Kozłowski, Olczyk, Olszewski, Kukla (libero) oraz Kaczmarek, Migdalski.