Siatkówka w Kłodzku. Sukces MMKS

Bartosz Ogrodnik
W dniach 11-12.06.2016 r. w hali KCKSiR w Kłodzku odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek i Kadetek o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka. Organizatorem zawodów był Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy i KCKSiR w Kłodzku.

W kategorii młodziczek udział wzięły następujące zespoły: KS Energetyk Poznań, PG nr 5 Kędzierzyn-Koźle, MKS Dąbrowa Górnicza, UKS Jedynka Kluczbork, UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki oraz gospodarz MMKS Kłodzko, natomiast w kategorii kadetek: KS Dziewiątka Łódź, MKS Zorza Wodzisław, KS AZS-AWF Wrocław, UKS 6 Radom i MMKS Kłodzko.

W turnieju kadetek bardzo dojrzałą siatkówkę zaprezentowały nasze zawodniczki, mimo najniższej średniej wzrostu wśród 5 zespołów osiągnęły strefę medalową uzyskując III miejsce w zawodach. Nasze zawodniczki wygrały z AZS-AWF Wrocław 3:0, przegrały z KS Dziewiątką Łódź 1:3, przegrały z MKS Zorza Wodzisław 2:3 oraz wygrały z UKS 6 Radom 3:1.

Ostateczna klasyfikacja:
1. MKS Zorza Wodzisław - 11 pkt.
2. KS Dziewiątka Łódź - 9
3. MMKS Kłodzko - 7
4. AZS-AWF Wrocław - 3
5. UKS 6 Radom - 0

Trener Antoni Machciński był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, a za równą grę pochwalił rozgrywającą Magdalenę Kurowską i libero Kamilę Żołnierz.
Bardzo miłą niespodziankę trenerowi, rodzicom, sympatykom siatkówki sprawiły młodziczki MMKS Kłodzko. Po wygranych meczach grupowych z UKS Jedynka Kluczbork 2:0 i KS Energetyk Poznań 2:0, w półfinale spotkały się z MKS Dąbrową Górniczą, którą również pokonały 2:0 awansując do ścisłego finału, w którym ograły UKS Czwórkę Aleksandrów Łódzki 2:1.

1. MMKS Kłodzko
2. UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki
3. UKS Jedynka Kluczbork
4. MKS Dąbrowa Górnicza
5. PG nr 5 Kędzierzy-Koźle
6. KS Energetyk Poznań

Zawodniczki MMKS Kłodzko wygrały turniej, którego faworytem była drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego, mając w swoim zespole reprezentantkę Polski rocznika 2002.

– Coraz lepiej radzi sobie na pozycji rozgrywającej Wiktoria Fil, na dobrym poziomie zagrały przyjmujące Ilona Majda i Martyna Kośko, atakująca Wiktoria Senator, a wśród najlepszych zawodniczek całego turnieju najlepiej broniącą była Marysia Jachowicz, a MVP zawodów Karolina Gołębiowska – mówi trener trenera Antoni Machciński.