Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stanisław Michał Rybarczyk

[email protected]
Stanisław Michał Rybarczyk studia dyrygenckie odbył w Poznaniu i Wrocławiu pod kierunkiem Stefana Stuligrosza, Renarda Czajkowskiego, Marka Tracza i Marka Pijarowskiego.

Stanisław Michał Rybarczyk studia dyrygenckie odbył w Poznaniu i Wrocławiu pod kierunkiem Stefana Stuligrosza, Renarda Czajkowskiego, Marka Tracza i Marka Pijarowskiego.
Ponadto studiował grę na organach, a na Uniwersytecie Wrocławskim - filologię polską.

W latach 1984-94 był dyrygentem Opery Wrocławskiej, gdzie zrealizował wiele premier. Od 1992 do 1994 sprawował także kierownictwo Chóru Opery.
W latach 1985-90 był kierownikiem artystycznym i dyrygentem Kameralnego Chóru Męskiego „Cantilena”, z którym zdobył I nagrodę na Dniach Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce /1987/, III nagrodę i nagrodę specjalną na Festiwalu Chórów Męskich w Oldenzaal - Holandia /1988/. W latach 1986-90 kierował również założonym przez siebie Wrocławskim Chórem Chłopięcym „Pueri Consonantes”.
Od 1989 do 1991 był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Zespołu Kameralnego PR i TV we Wrocławiu z którym zrealizował wiele nagrań, szczególnie muzyki polskiego Baroku i Renesansu.
W latach 1993-97 prowadził Chór Kameralny Filharmonii Wrocławskiej.
Był wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Od 1991 roku stale współpracuje z wrocławską Agencją Artystyczną „Pro Musica”.
Prowadzi Orkiestrę Symfoniczną i Kameralną wrocławskiego Liceum Muzycznego.
Od kwietnia 1996 kieruje założonym przez siebie Chórem Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu.
Od 2002 r jest dyrygentem Chóru Papieskiego Wydziału Teologicznego
Wrocławiu
Współpracował z Theater Görlitz /Niemcy/.
Artysta wystąpił na wielu festiwalach w kraju /m. in. Wratislavia Cantans, Festiwal Kultury Zydowskiej Kraków 1997/ i za granicą /m.in. w Rydze, Wiesbaden, Madrycie, Nancy/.
Prowadzi koncerty symfoniczne w filharmoniach. Zrealizował wiele nagrań dla PR i TV oraz rozgłośni zagranicznych. Posiada w swoim dorobku nagrania płyt kompaktowych.
Dyrygował we Francji, Danii, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Austrii, we Włoszech i na Łotwie.
W 1999 r Stanisław Rybarczyk zainicjował we Wrocławiu niezwykle prestiżowe przedsięwzięcia artystyczne, których jest jednocześnie dyrektorem artystycznym: „Wieczory Tumskie”, koncerty połączone tematycznie z wykładami, odbywające się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w świątyniach wrocławskiego Ostrowa Tumskiego, „Koncerty Hawdalowe” we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem oraz festiwal „Spotkania z Kulturą Zydowską”.
Jest autorem widowiska „Koniec Wieku - Spotkanie Kultur”, które zostało zaprezentowane w wielu miastach Polski, m. in. podczas Millennium Wrocław
2000. Od roku 2000 jest dyrektorem artystycznym Polsko - Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Sląsk.

Od 1996 jest współwłaścicielem i dyrektorem Agencji Artystycznej „Art & Business Direction”, od 1999 r jest także dyrektorem Agencji Artystycznej „Wieczory Tumskie”. Od 2002 r jest prezesem zarządu Fundacji „Pro Arte”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto