Sukces młodych sportowców

Dziesiąte miejsce w województwie zajął Dzierżoniów w sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży za rok 2011 organizowanej w ramach ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego”.

Najlepszą dolnośląską gminą okazał się Wrocław. Kolejne miejsca zajęły: Jelenia Góra, Lubin, Wałbrzych i Legnica. Wyniki uzyskane przez 165 dolnośląskich gmin uplasowały nasze województwo na czwartym miejscu w kraju.

Dzierżoniowskie kluby najwyżej punktowane w tej klasyfikacji to LKS Atom Boxmet Dzierżoniów (43 miejsce) i MULKS Junior Dzierżoniów.

Zawody rozgrywane w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży obejmują rywalizację w ramach: - Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
- Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (czyli Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży)
- Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski

W ogólnopolskim rankingu dolnośląskie kluby w 2011 roku triumfowały w trzech dyscyplinach: koszykówce mężczyzn, taekwondo ITF oraz sportach wrotkarskich. W biathlonie, piłce nożnej, pływaniu, pływaniu synchronicznym, strzelectwie, tenisie sportowym oraz warcabach Województwo Dolnośląskie jest drugie w Polsce. Bieg na orientację, lekka atletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, podnoszenie ciężarów, saneczkarstwo, szachy, tenis, zapasy kobiet – to dyscypliny, w których dolnośląskie kluby zajęły trzecie miejsce w kraju. W klasyfikacji końcowej Województwo Dolnośląskie zajęło IV miejsce w Polsce i poprawiło swoją pozycję o 480 punktów w stosunku do roku 2010.