Świetne zakończenie sezonu pływaków HS Team Kłodzko. Na międzynarodowych zawodach wywalczyli cztery złote i dwa srebrne medale

Paulina Schulz
Pływacy HS Team Kłodzko wywalczyli cztery złote i dwa srebrne medale podczas międzynarodowych zawodów ''Bijemy rekordy pod patronatem Pawła Korzeniowskiego'', jakie rozegrane zostały w sobotę, 17 grudnia w Oświęcimiu.

W rywalizacji wzięło udział ponad 700 zawodników z 85 klubów z Polski, Czech i Ukrainy. Na najwyższych stopniach podium nie zabrakło pływaków z Kłodzka. Podopieczni trenera Henryka Szydłowskiego po raz kolejny zaprezentowali swoją rewelacyjną formę zdobywając cztery złote i dwa srebrne medale.

• I miejsce na 200 m stylem dowolnym

W zawodach rywalizowali także młodsi zawodnicy ''HS'' Team Kłodzko: Zuzanna Starzak, Weronika Ryba i Karol Wierzbicki, którzy świetnie zaprezentowali się podczas zawodów, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Świetnie popłynęli także starsi zawodnicy: Aleksandra Tulska, Martyna Poręba, Jagoda Stankowska, Amelia Bidowaniec, Daria Zajączkowska i Maria Wierzbicka, którzy znaleźli się w pierwszej 10-tce najlepszych w danej konkurencji i wypływali bardzo dobre czasy na koniec sezonu.

Wyjazd na zawody został sfinansowany z dotacji Gminy Miejskiej Kłodzko.