Trasy rowerowe do 18 km od Kłodzka. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 4 - 5 grudnia?

Newsroom 360
Newsroom 360
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 18 km od Kłodzka
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 18 km od Kłodzka gettyimages.com/monkeybusinessimages
Udostępnij:
Rozglądasz się za pomysłem na wyprawę rowerową z Kłodzka? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 04 - 05 grudnia przygotowaliśmy 5 ciekawych tras. Mogą mieć różne stopnie trudności czy odległości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 18 km od Kłodzka. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w pobliżu Kłodzka warto sprawdzić w weekend 04 - 05 grudnia.

Rowerem w okolicy Kłodzka

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 18 km od Kłodzka, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 04 grudnia w Kłodzku ma być 1°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 70%. W niedzielę 05 grudnia w Kłodzku ma być 1°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 60%.

🚲 Trasa rowerowa: Glacensis Singletrack Pętla Kłodzka 17,7 km i Łaszczowa 15,5 km

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 32,07 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 5 min.
 • Przewyższenia: 443 m
 • Suma podjazdów: 780 m
 • Suma zjazdów: 777 m

Januszek_44 poleca trasę rowerzystom z Kłodzka

Dziś wyruszam z przełęczy kłodzkiej . Tutaj znajduje się dość spory leśny parking na którym pomimo dość wczesnej pory stoi już kilka aut i ciągle nowe przybywają . To dobre miejsce na zdobycie Kłodzkiej Góry. Ja wyruszam na kolejnego singla , tutaj zaczyna się pętla Kłodzka . Trasa fajnie przygotowana , miejscami jakieś kałuże po ostatnich opadach , troszkę pięknych widoków z polami rzepaku w tle , Trasa biegnie sporo pod górę i z radością osiągam przełęcz Łaszczową Tu także parking i już kilka samochodów . Stąd można iść na Kłodzką Górą ale większość wybiera Obryw Skalny w Bardzie . Ja przeskakuje na pętle Łaszczową i także podążam w stronę Barda . Trasa jest bardzo widokowa na zjeździe do Barda bardzo pokręcona . Przebiega przy samym Obrywie Skalnym więc dodatkowo można sobie ten przejazd uatrakcyjnić pobytem w tym niesamowitym miejscu . W Bardzie gubię trasę i wjeżdżam na parking w Bardzie , Tutaj stacja ładowania elektrycznych rowerów. Wracam więc jakiś kilometr, odnajduje tabliczkę i za Bardem wjeżdżam w kolejną bramkę. Kończę pętle łaszczową , na przełęczy ponownie wjeżdżam w powrotną trasę na pętle Kłodzką . Na przełęczy Kłodzkiej na parkingu jest już ciasno , Wracam autem przez Kolonię Gaj . Niezapomniane przeżycie .
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Odkryj okolice Srebrnej Góry DOT125

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 7,29 km
 • Czas trwania wyprawy: 58 min.
 • Przewyższenia: 206 m
 • Suma podjazdów: 294 m
 • Suma zjazdów: 294 m

Trasę dla rowerzystów z Kłodzka poleca Dolnoslaska_OT

Krótka charakterystyka

Niedługa ale całkiem wymagająca pętla mtb, poprowadzona drogami leśnymi i polnymi (tych jest zdecydowanie mniej). Mamy tu regularne 10% (do 13%). Dwukrotnie przecinamy historyczną trasę Koleji Sowiogórskiej co stanowi o dużej atrakcyjności pętli. Naprawdę warto o niej pamiętać i ewentualnie dodać ją do planu robiąc coś w okolicy. Zaczynamy na Przełęczy Srebrnogórskiej. Kierunek jazdy przeciwny do ruchów wskazówek zegara.
Przełęcz - Wiadukt

Pierwszy fragment asfaltowy jest dojazdem do wiaduktu wiszącego gdzie zaczynamy już regularne mtb. Po krótkim podjeździe czeka nas szybkie 3 km w dół. Przy opłotka Żdanowa zawracamy i pniemy się po widokowych łąkach docierając pod Wiadukt Żdanowski.

Wiadukt - Przełęcz

Teraz czeka nas podjazd, wracamy efektowną, mocno wciętą doliną potoku. Później drogami leśnymi trawersującymi zbocza. Trasa wyprowadza nas na łąki nad Srebrną Górę. Stąd roztacza się fantastyczna panorama Kotliny Dzierżoniowskiej, zamknięta na krawędzi horyzontu Masywem Ślęży.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Krzyże pokutne pojednania Lewin Kłodzki , Kozia Hala i krzyż drwala Georga Aulicha

 • Stopień trudności: 3
 • Dystans: 64,89 km
 • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 15 min.
 • Przewyższenia: 436 m
 • Suma podjazdów: 1 805 m
 • Suma zjazdów: 1 807 m

Rowerzystom z Kłodzka trasę poleca Januszek_44

Samochód zostawiam na parkingu przy stacji PKP w Polanicy Zdrój . Ruszam w poszukiwaniu tzw krzyża drwala , nie jest to krzyż pokutny Wykuty napis na krzyżu upamiętnia tragiczną śmierć drwala Georga Aulicha, który został przywalony przez drzewo 26 lipca 1707 roku. Poszukiwania tego krzyża trwają ponad godzinę , kluczę po lesie ciągnąc za sobą rower . Kiedy już tracę nadzieję napotykam oparty o drzewo krzyż , znowu się udało . Pogoda się pogarsza , ruszam więc w stronę Lewina Kłodzkiego . W Złotnie zatrzymuje mnie ulewa . Korzystam z wiaty przystanku PKS . Wiata pamięta chyba jeszcze czasy wczesnego Gierka , ale daje schronienie . Po jakiś czasie dołącza do mnie mieszkanka Złotna , której także z rowerem schroniła się pod wiatą . Rozmawiamy chwilę . Ja kończę posiłek i ruszam w deszczową otchłań . Koło Lewina deszcz trochę ustaje i dość szybko odnajduję kolejny krzyż na posesji budynku , oparty o taras budynku . Teraz czeka mnie trudny podjazd na Kozią Halę nad Dusznikami . Przejeżdżam przez Kocioł i wjeżdżam na teren Czech . Oleśnice v Orlickich Horach robią na mnie wrażenie . Fajnie zachowane domy i wspaniały podjazd . Przed Halą spotykam polskiego motocyklistę , któremu pomagam "przepchać" motocykl przez turystyczne przejście graniczne. W deszczu na granicy państwa odnajduję ostatni już na terenie powiatu kłodzkiego krzyż . Teraz już jazda do parkingu . Ostatnie kilka kilometrów to jazda , chociaż trudno to tak nazwać , przez Piekielną Dolinę . Faktycznie jest piekielna . Ubłocony , mokry i zmęczony docieram do auta
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Piekielna pętla w Polacy Zdrój DOT163

 • Stopień trudności: 3
 • Dystans: 7,25 km
 • Czas trwania wyprawy: 48 min.
 • Przewyższenia: 138 m
 • Suma podjazdów: 323 m
 • Suma zjazdów: 321 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kłodzka poleca Dolnoslaska_OT

Krótka charakterystyka

Rzecz dla prawdziwych twardzieli. Wszystkich co jeżdżą "trochę" mtb, a chcieliby zobaczyć jak wygląda trasa zawodów XC (XCO). Pierwszą żółtą tabliczkę znajdziemy zaraz za platformą widokową "Góralka". I w zasadzie tyle informacji wystarczy. Znaki są umieszczone wszędzie gdzie trzeba. Pętla ma około 7 km i 250 m przewyższeń. W większości biegnie ścieżkami i drogami leśnymi. O jej trudności decydują jednak odcinki z ciężkimi, zakorzenionymi i zakamienionymi, podjazdami oraz krótkie, ale wymagające technicznie, zjazdy (chyba 6-7). Autorzy zadbali o nasze samopoczucie i stosownie (w sposób anatomiczno-medyczny) oznaczyli dodatkowo te fragmenty. Zdjęcia są w kolejności jazdy.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Glacensis Singletrack Pętla Hrabiowska 3.2 i Pętla Wilcza 31.5

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 35,58 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 11 min.
 • Przewyższenia: 341 m
 • Suma podjazdów: 937 m
 • Suma zjazdów: 904 m

Rowerzystom z Kłodzka trasę poleca Januszek_44

Dziś kończę objazd singli . Zostały dwie pętle , krótka Hrabiowska i długa Wilcza . Auto zostawiam na parkingu w Bardzie , przy głównej drodze . Rowerem podjeżdżam do informacji turystycznej . Tutaj dostaje mapkę singli i ruszam w górę w kierunku Hotelu Bardo . Droga pnie się do góry w stronę drogi Różańcowej . Za hotelem , tuż przy samej bramce wjazdowej na pętle Hrabiowską znajduje się duży parking dla samochodów . Pętla Hrabiowska jest krótka , wielkim atutem jest znajdujący się na trasie punkt widokowy tzw hrabiowski . O ile większość zna Obryw Skalny po drugiej stronie rzeki , to ten wydaje mi się mniej znany a warty zobaczenia .
Po zakończeniu przejazdu hrabiowską pętlą , ruszam na pętle Wilczą , trasa biegnie trochę powyżej bramki . Z oznaczeń wynika ,że trasa ma aż 31.5 km . Sporo jak na singla . Naciskam więc mocniej na pedały ...przez jakieś 10 km jadę szutrami , między polami , wjeżdżam na chwilę do malej miejscowości Brzeźnica a potem pnę się w gorę w okolicy Rezerwatu Cisów. Tak naprawdę pętla Wilcza to w mojej ocenie trasa MTB z elementami singla . Odcinki singla są dość krótkie i szybko wracają na leśne ścieżki .Nie twierdzę ,że to źle . Ale ustawione na trasie słupki oznaczające trasę singla są już niszczone , pewnie przypadkowo w trakcie leśnych prac . Niektóre oznaczenia/tabliczki / są na płotach , parkanach , słupach ...z jakiś czas znikną ...będzie problem z znalezieniem właściwej drogi . To me byłoby lepiej oznaczać je farbą tak jak normalne szlaki rowerowe . Ale nie narzekam , fajnie ,że powstało coś nowego . Przy okazji , na trasie cisza , spokój , nawet rowerzystów o tej porze zupełny brak
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Romet

Romet Vintage D Wrzosowy 28 2020

1 749,99 zł989,21 zł-43%
miejsce #2

Giant

Giant Roam 3 Disc

2 999,00 zł2 199,00 zł-27%
miejsce #3

Romet

Romet Rambler R6.1 czarny zielony 26" 2019

1 299,00 zł999,20 zł-23%
miejsce #5

Specialized

Specialized Diverge Base E5 2022

5 995,00 zł
miejsce #7

Kross

Kross Vento 2.0 28 Niebieski Srebrny Połysk 2021

2 999,00 zł2 995,00 zł
miejsce #8

Goetze

Goetze Eco 28 krem 2018

649,00 zł
miejsce #9

Goetze

Goetze Blueberry 28 niebieski 2018

749,00 zł
miejsce #10

Goetze

Goetze Eco 28 biały 2018

619,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Zakupy róbmy racjonalnie a nie emocjonalnie KOMENTARZ

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie