W Złotym Stoku w Mistrzostwach Polski w Dogtrekkingu biegało 210 osób ze swoimi pupilami

Paweł Gołębiowski
W Złotym Stoku odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu, które są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. W zawodach wzięło udział 210 osób

W Złotym Stoku odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu, które są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. W zawodach wzięło udział 210 osób. Razem ze swoimi czworonożnymi pupilami pokonywali trasę prowadzącą ścieżkami Gór Złotych i Gór Bardzkich. Na każdego kto dotarł do mety czekał dyplom, a na najlepszych nagrody (ufundowała je firma Merrell) .

Zwycięzcy:
W kategorii LONG na 40 km wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzka JANERKA MOROŃ i pies Bryś 5:03:20, drugie miejsce Maria Zarębska i pies
Roxy 6:50:12, trzecia była Irena PIOTROWSKA i pies Black Pearl 7:02:02. Rywalizację mężczyzn w kategorii LONG wygrał Marcin KOWALCZYK z psem Shisha 4:12:48, drugi był Sebastian SMOLEŃ wraz z psem Kiara 4:36:48, a trzeci Artur MOROŃ z psem Teoś3:37:47.
W kategorii MID – 25 km pierwszą z pań była Iwona ĆWIK oraz pies Majlo 3: 01:57, drugie miejsce przypadło Katarzynie WERNIK z psem Gaffar 3:41:00, trzecie miejsce Magdalena SOROKA oraz pies Muso 4:20:28.
Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub GLAJCAR oraz pies Azir 2:55:01
, drugie Mateusz REBEŚ oraz pies Brambur 3:00:28, a trzecie Mariusz KOSTRZEWA z psem Strzała 3:02:00.
W kategorii MINI –15 km pierwszy był Dariusz WERNIK i pies Aysha 2:51:17
, drugi Piotr CHMIELEWSKI i pies Rio 3:03:12, a trzecia na mecie zameldowała się Anna LENKOW oraz pies Vega 3:03:12
.
W kategorii rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Kamila i Marek LACHERA z psem Spring 3:21:35, drugie miejsce Anna ADAMSKA i Jakub BAGIŃSKI z psami Peru
i Bianka 3:22:04, trzecie miejsce zajęły Barbara i Magdalena CZUBA z psami Oda i Rysa 3:24:50.